İple Burun Kaldırma Yöntemi Nedir?

featured

İple Burun Kaldırma Yöntemi Nedir?

Burun yüze ifade veren, yüzün en dikkat çekici bölgelerinden birisidir. Kişinin, burnu estetik, güzellik açıdan beğenmediği kusurları varsa bu kişiyi rahatsız ederek özgüveninde bir düşüş yaşamasına sebep olabilir. Ülkemizde ise genelde en yaygın kişiye fiziksel sorun oluşturan, burun ucunun düşük olması. Bir çok kişi burun estetik operasyonuna başvuruyor, bir çok kişi de tedirginlikleri ve endişeleri olduğu için haklı olarak estetik operasyonuna başvurmaya çekiniyorlar.

Bu nokta da ise estetiksiz olmasa da lokal anesteziler daha az risk taşıdığından alternatif oluyor. İşte, iple burun kaldırma yöntemi hakkında Uzman Dr. Jale Şenyurt merak edilenleri açıkladı.

Burun düşüklüğü, özellikle bazen gülerken daha belirgin hale gelir ve estetik açıdan çekici olmayan bir görünüme neden olur. Hatta sırf bu yüzden bazen gülmekten kaçınanlar olur. Bu problemden estetiksiz şekilde kurtulmanın en kolay yolu iple burun kaldırma yöntemidir.

İple Burun Kaldırma Yöntemi Nedir?

İple burun kaldırma yöntemi burun dokusunda fazla değişiklik yapmadan uygulanan  kolay, acısız, ağrısız ve narkoz vermeden lokal anestezi ile halledilebilir bir yöntemdir. İple yapılan kaldırma alternatifler de iple burun kaldırma yöntemi de yaygın şekilde kullanılıyor. Üstelik, kemerli burun için de yine burun ucunun kaldırılması ile burun kemeri daha az dikkat çekici hale gelir. Daha da önemlisi iple burun kaldırma sonrası bir çok kişi daha rahat nefes alır. Burun ucu düşüklüğü sadece estetik açıdan bir sorun değil aynı zaman da nefes almayı da zorlaştırır.

İple Burun Kaldırma Nasıl Yapılıyor?

Tercih söz konusunda etkili rol oynayan iple burun kaldırma yöntemi, narkozsuz lokal anestezi ile yapılması ve harika sonuç elde edilmesi. Kıkırdak ucunun burnuna küçük bir kesi ile, kıkırdak ucunun kıkırdak desteği ile asılması işlemidir. Bu şekilde, burun ucunun kaldırılması sağlanır. İşlem 15-20 dakika sürer. Uygulama sonrası morarma olmayacağının yanı sıra kişi günlük yaşamına devam edecek şekilde iyileşme süreci hızlı olan bir işlemdir. Üstelik herhangi bir iz kalmayacak. Diğer burun estetik ameliyatlarına nazaran çok daha ağrısız bir alternatiftir. Günlük yaşamlarını geciktirmeden geri dönmek isteyenler için iple burun kaldırma yöntemi doğru seçim olacaktır.

İple Burun Kaldırma İşlemini Kimler Yaptıramaz?

İple burun kaldırma yöntemi için burun şekli uygun olması gerekmekte. Örneğin burun kemeri çok büyük olan, burun kemikleri ve ucu çok geniş olan kişiler için iple burun kaldırma yöntemi uygun bir yöntem değildir.

Uzman Dr. Jale Şenyurt

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü