İdeal Dudak Şekli ve Dudak Rengini Belirlemek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İdeal Dudak Şekli ve Dudak Rengini Belirlemek

Genelde dudak şeklinin büyük olduğu ve kırmızı dudakların ideal olduğu düşünülür ve rujlar taşar. Oysa gerçek şu ki moda size yakışandır. Modaya uyarak dudak şeklinizi ve renginizi idealinden uzaklaştırmamanızı öneririz. Peki, ideal dudak şekli ve dudak rengini nasıl belirleriz? 

Yüzünüze Uygun Olan Dudak Şeklini Belirlemek

İdeal dudak şeklinin belirlenmesinde en önemli kriter, dudak şeklinin yüz şekli ile oturmasıdır. Yuvarlak, oval veya kalp şekli ve çene ve elmacık kemiklerinin kendine has özellikleri ideal dudak şeklini belirlemek için yol gösterici parametrelerdir. Bu parametreler göz önünde bulundurulmadan yapılan dudaklar ideal değil, popüler olan estetik açıdan hoş bir algı ve yapay bir görünüm yaratır.

Nizami Bir Üst ve Alt Dudak Ölçüleri

Güzelliğin en önemli temsilcileri arasında yer alan dudaklar her zaman bir cazibe unsuru olarak kabul edilmiştir. Bu sebeple dudakların doldurulması ve istenilen şekilde doldurulması için birçok estetik uygulama vardır. Dudakların önde gelen konturu, dolgu maddesi kullanmadan dudakları tıkar. Dudak şeklini yapar, dudak çizgisini temizler. Bu noktada ideal görüntüyü yakalamak için, dudak konturları yaparken dikkat edilmesi gereken bazı oranlar vardır. Örneğin, alt dudak üst dudaktan daha dolgun olmalıdır. Bu şekilde, hem altın oran sağlanır hem de yüz daha çekici hale gelir.

Eros Yayı

Dudak kontürünün dudağı dolgunlaştırak meydana çıkmasını sağlayan kıvrımlı hatta eros yayı denir. Bazı kişilerde eros yayı çok daha belirginken bazı kişilerde ise aksine belirsizdir. İdeal bir eros yayı ise daha narin ve yumuşak olmasıdır. Eros yayı, içeri doğru değil dışa doğru kıvrılmalı, hafif çıkık bir görünüm izlemelidir. Bunun için estetik işlemler yapılıyor olsa da estetik yaptırmak istemeyenler için de makyajın verdiği güzelliklerden yararlanarak eros yayını kontür makyaj tekniği ile belirgenleştirebilirsiniz. Eros yayını belirginleştiren dudak kontürü, bahsedilen kriterlere uygun bir hat çizer.

İdeal Dudak Şekli ve Dudak Rengini Belirlemek
İdeal Dudak Şekli ve Dudak Rengini Belirlemek

İdeal Dudak Rengi için Öncelik Cilt Alt Tonudur

Dudak rengi, zaman geçtikçe eski canlılığını kaybeder ve daha soluk bir ton halini alabilir. Zamanın yanı sıra çeşitli dış etken ve sağlık problemi de dudak renginin istenilen canlılıkta olmasını engelleyebilir. Dudak renklendirmede kozmetik ürünler kullanılsa da kalıcı olmayışı ve sürekli tazeleme ihtiyacı, bu sorun için kesin bir çözüm getirmez. Bu noktada devreye giren kontür, dudağın ihtiyacı olan tazeliğini tekrar kazandırarak, hem dudakların hem de yüzün daha canlı görünmesini sağlar. Dudak kontürü sırasında renk seçimi yaparken cildin alt tonuna dikkat edilmelidir. Sıcak ve soğuk alt tonuna sahip kişiler için kontür uzmanının da yardımıyla bir renk tercihi yapılmalıdır.

Tüm bunlara ek olarak;

  • Dudak hattı, abartıdan uzak ve doğal olmalı,
  • Dudaklar, hayali bir çizgi olarak kabul edilen ve burun ucundan çene ucuna çizilen hizanın gerisinde kalmalı,
  • Dudak şekli simetrik olmalı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü