Göz Torbaları ve Göz Çevresi Estetik Ameliyatı

Göz Torbaları ve Göz Çevresi Estetik Ameliyatı
Göz Torbaları ve Göz Çevresi Estetik Ameliyatı

Yaşlılık Belirtilerini Dikkate Alın

Cildinizde oluşan bazı problemler yaşlılık belirtileri olabilir. Cildin yaşlılık belirtileri sadece kırışıklardan ibaret değil. Göz altı torbaları bunların en başında geliyor!

Göz Torbaları ve Göz Çevresi Estetik Ameliyatı

Yaşlanma belirtileri ilk göz çevresinde başlar. Yüzün odak noktası olan gözler; yorucu şehir hayatı, çevresel faktörler ve yoğun çalışma temposu nedeniyle insanda daha bitkin ve eski bir imaj yaratır. Göz çevresi estetiği, yüz bölgesine yapılan estetik ameliyatlarında en önemli yerdir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Karaca Başaran, gözlerin estetiği ile ilgili önemli noktaların altını çizdi.

Yeni bir kişiyle karşılaştığımızda, genellikle ilk odak gözler, ve birçok insanın yaşlanma ile ilk fark ettiği şey göz bölgesidir. Göz çevresindeki estetikler, periorbital (göz çevresi) gençleştirme başlığı altında toplanır. Genç ve doğal görünümlü gözler, genç bir yüz elde etmede en önemli koşul olarak görülmektedir.

Bugün ne yazık ki, plastik cerrahlar, birçok yerde, uygun olmayan koşullar altında, cerrahi müdahale, botoks, doldurma ve benzeri işlemler yapılır. Eğitimsiz kişilerin, doktoru olmayan kişilerin bile yanlış uygulamalarının çok ağır sonuçları vardır. Birçok hasta mağdur olur ve çözülmesi zor problemler çıkarır.

Göz Çevresi Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Göz Torbaları ve Göz Çevresi Estetik Ameliyatı
Göz Torbaları ve Göz Çevresi Estetik Ameliyatı

Göz çevresindeki estetik yaklaşım ayrı bir uzmanlık gerektirir. Bu iş yalnızca ciddi bir sakıncaya yol açabilecek basit bir dolgu veya göz kapağı ameliyatı olarak görülebilir. Göz kapağı estetik ameliyatı için birçok yöntem vardır, ancak ana kural 4 ana bölgede birlikte değerlendirilmelidir. Bunlar; kaşlar, üst ve alt göz kapakları ve orta yüz (yanak bölgesi). Bu alanların herhangi birinin düzeltilmemesi genellikle tam gençleşmeyi önler. Örneğin, kaşları düşük veya sarkan yanakları olan bir hastada, poşetlerin tek başına düzeltilmesi tatmin edici gençleştirme sağlamaz.

Göz Estetiği Hakkında

Genel olarak, canlı bir göz, hastanın kaşlarının genç ve enerjik bir görünümü ile yanakları örten orta yüzün alanı ele alınmalıdır. Son yıllarda gelişen teknoloji ile iz bırakmayan cerrahi tekniklerle çok iyi sonuçlar elde etmek mümkündür. Örneğin, son yılların en popüler ameliyatlarından biri olan kap endoskopik orta yüz germe ak, yanak ve alt göz kapağı dokularını çıkarabilir ve olması gerektiği yere getirebilir. Bu işlem aynı zamanda ağız kenarlarını da çıkarır, jantlardaki (nazolabial bölge) kıvrımı düzleştirir ve yanak ve alt göz kapağı arasındaki geçişi iyileştirir. Aynı şekilde, kaşlar herhangi bir iz bırakmadan ideal pozisyonlarına çıkarılabilir (endoskopik kaş kaldırma).

Genel olarak, göz torbası şikayeti olan hastalar, kapsamlı bir inceleme yapıldıktan sonra cerrahi veya cerrahi olmayan teknikler ayrı ayrı planlanabilir. Bazı hastalarda cerrahi kesin çözüm olsa da, birçok hastada lokal, kısa süreli prosedürlerle çok etkili sonuçlar alınabilir.

Mesele şu ki tüm bu işlemler deneyimli plastik cerrahlar, özellikle göz bölgesinin estetiği ile ilgilenenler tarafından yapılmalıdır. Yüzlerce teknikten, cerrahınız yüz yapınıza ve dileğinize göre gerekli ve uygun tekniği uygulayabilir. Bir prosedür veya ameliyat yapmadan önce daima tüm tedavi seçeneklerini önünüzdeki doktorla konuşmayı unutmayın!

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü