Eldiven ile Epilasyon Nasıl Yapılır? Tüyleri Azaltıyor Mu?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eldiven ile Epilasyon Nasıl Yapılır? Tüyleri Azaltıyor Mu?

Eldivenle tüy almak çok pratik ve kolay bir epilasyon yöntemidir. Sadece kolay bir epilasyon yöntemi olmakla kalmayarak istenmeyen tüylerin azaltmasında da kadınların kurtarıcısı hale gelmiştir.

Ziyaret etmek isteyebileceğiniz başka bir makale: Epilasyon Acısını Azaltmak

Eldiven ile tüy alma yöntemi, aynı ağda, lazer, jilet gibi benzeri araçlarla tüy almak gibi bir epilasyon yöntemidir. Bu yöntemlerin hepsi birbirinden farklı sonuçlar verir. Biz bugün, kadınlar arasında popüler hale gelmeye başlayan eldivenle tüy alma yöntemini anlatacağız.

Eldiven ile Epilasyon Nasıl Uygulanıyor?

Lazer metodu son zamanlarda tercih edilmesine rağmen, bir eldivenle epilasyon uygulaması uzun zamandır devam eden bir yöntem olmuştur. İstenmeyen tüyleri eldivenlerle yok etmek için, ilk önce epilasyon olacak bölgeyi yıkayın ve kurutun. Epilasyon alanının tamamen kuru olması çok önemlidir. Sonra eldiveni elinize giyerek ve epilasyona başlayın.

Eldiven ile Epilasyon Tüyleri Azaltıyor Mu?

Eldiven ile tüy almak neredeyse bir lazer epilasyonla aynı sonuca verecek kadar etkili bir epilasyon yöntemi olup tüyleri azaltmakta başarılıdır. Eldiven ile epilasyon, kıl köklerini zayıflatarak incelmesini daha sonrada dökülmesini sağlar. Sadece, lazer epilasyonda olduğu gibi kısa bir süre de dökülme yapmaz, uzun vadede dökme yaparak istenmeyen tüyleri azaltır.

Eldiven ile Epilasyon Zararlı Mıdır?

Eldiven ile epilasyon yöntemi, cilt için bilinen bir hasarları yoktur. Fakat eldiven ile epilasyon yöntemini ilk kez deneyecekseniz batık problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra biraz acı verici bir yöntemdir fakat tüyleriniz zayıflayarak inceldiği takdirde ilerleyen zamanlarda acı hissiniz en aza inecek ve alışacaksınız. Eldiven ile epilasyon sırasında hissedilecek acıyı azaltabilmek için epilasyon yapacağınız bölgeye bebek pudrası sürebilirsiniz.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü