Düğünde Yeni Trend: Destinasyon Düğünü

featured

Düğünde Yeni Trend: Destinasyon Düğünü

Düğünde yeni trend, destinasyon düğünü. Peki nedir bu destinasyon düğünü? Bir çoğumuz düğünü kendileri için değil, akrabaları ve davetliler için yapıyor. Kendi arzularını kenara bırakarak geleneklere göre düğün yapıyorlar. Destinasyon düğünü ise daha çok çiftin mutlulukları ön planda olan bir düğün organizasyonu. 

Yüzlerce misafirle öpüşüp tokalaşmanın mutluluğu, akrabalar arasında gizli açık çatışmalar, aktiviteler, takı törenleri, kötü müzik, kötü danslar ve geri kalan mutsuzluk, yorgunluk, can sıkıntısı yüzünden büyüklerimiz için geleneksel düğünlerin yarattığı tüm olumsuzluklardan kurtulmak için destinasyon düğünü tercih ediliyor.

Dünya çapında gerçekleşen destinasyon düğünü konsepti, seçtikleri insanları davet ederek yapılan düğünleri, kendi arzularına göre seçtikleri olay-yemek-müzik tercihleriyle, çiftlerin yaşadığı yerden uzak bir konumda yapılıyor. 22-35 yaş arası ve evlenmeye hazırlanan genç çiftlerin yüzde 90’ı  destinasyon düğünü istiyor. Çünkü kendi düğünlerinde kendilerinin mutlu olması ve en önemlisi, herkesin katılabileceği düğünlerin yerine kendi seçtikleri insanları davet ederek, yakın akraba ve arkadaşlarıyla daha samimi bir ortam yakalanıyor.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Yeni Düğün Trendleri Neler?

Uzun Hafta Sonu Düğünü

Perşembe-pazar günleri arasında devam eden bu düğünlerin programı şöyle; Perşembe günü seçilen yere ulaşılıp yerleşiliyor. Cuma günü happy hour ile başlıyor, konuklara akşamları hoş bir akşam yemeği veriliyor. Bu hoşgeldin yemekleri ya çiftin bütçesiyle ya da başka bir deyişle, kişinin kendisi tarafından ödenebilecek olan Alman yolunu adlandırdığımız bir yolla da gerçekleşiyor. Cumartesi günü ise düğün hazırlıkları düzenlenir ve tamamlanır. Pazar günü, sabah kahvaltısı yapılır ve herkes geri döner. Çiftler genellikle buradan doğru balayına gider.

1- Konum ve lokasyonu belirlemeden dekor organize etmeyin.

2- Destinasyon düğünü konsepti hoşunuza gittiyse mutlaka profesyonel bir ekiple çalışın. Özel günlerin organize edilmesinde size ücretli yardım edecek organizasyon firmaları mevcut, dilerseniz onlardan hizmet alabilirsiniz. Eğer organizasyon firmasıyla çalışacaksanız bunu en başta yapın ki mekan seçerken de birlikte seçin.

3- Eğer konsepti nasıl yapacağınızı düşünüyorsanız, öncelikle bir renk ve bir çiçek belirleyin aklınızda. Daha sonra bu iki temelden gerisini getirmeye çalışın. Çünkü aslında her ayrıntı bu iki temele bağlı olarak gelişir dolayısıyla öncelikli seçtiğiniz bu 2 temel işinizi çok kolaylaştıracak.

4- Müzik, gecenin en hoş parçasıdır. Beğendiğiniz DJ ya da müzik grubu ile önceden iletişime geçerek programlarına girin. Öncelikle çalacak olan giriş-çıkış ve ilk dans müziklerinizi belirleyin, son dakikaya bırakmayın düğün telaşı unutturabilir.

5- En iyi fotoğrafçıyı seçmeye dikkat edin. Çalışmaya karar vermeden önce fotoğrafçının refaranslarını da inceleyin, sosyal medya da fotoğraf çekimlerini gözlemleyin ve en doğru fotoğrafçıyı seçmeniz de yüz yüze tanışmakta fayda var.

6- Her şeyden de önemlisi öncelikle kendinizi düşünün. Çünkü bu sizin düğününüz en mutlu olacağınız günü başkalarını düşünerek mutsuz bir güne değişmeyin. Davetlileri de düşünün tabii ki fakat öncelikte sizin olduğunuzu da unutmayın.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü