Dudak Renklendirme İşlemi

featured

Dudak Renklendirme İşlemi

Dudak renklendirme işlemiyle, soluk görünen ve çerçeve çizgisi kaybolmuş dudaklarınızı adeta baştan yaratın. Dudak renklendirme işlemi nasıl yapılıyor? Dudak renklendirme sonrası nelere dikkat edilmesi gerekir? İşlem ne kadar sürüyor gibi gibi soruların yanıtları için yazımızı okuyun.

Cildimiz, saçlarımız ve hatta göz rengimizin bile zamanla rengini kaybettiğini biliyor muydunuz? Her şeyin eskidiği gibi dudaklar da rengini, canlılığını kaybediyor ve hatta dudak çerçevesindeki çizgi bile bozulabiliyor. Özellikle çabuk kuruyan ve çatlayan dudaklara sahipseniz rujun uzun süre dudaklarınız da durmadığını biliyorum. Hatta ruj, ne kadar kaliteli olursa olsun dudaklarınız gün içinde çatladığında rujun pütür pütür durması kaçınılmaz. Yani demem o ki maalesef rengini kaybetmiş dudaklar için ruj her zaman iyi bir çözüm değil.

Dudakların rengini kaybetmesi durumunu anlatan, Güzellik ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Aylin Çetinkaya, “Genetik faktörler, dudakların kuruması, çatlaması ve dudaklarda çıkan uçuklar gibi daha birçok faktörlerle dudakların renginde zamanla soluklaşma meydana geliyor. Ayrıca dudak çerçeve hattında oluşan bozulmalar dudakların olduğundan daha küçük görünmesine neden oluyor” dedi.

Dudak Renklendirme İşlemi Nedir?

30-40 yaş arasındaki en çok tercih edilen işlem, dudaklarda parlak, eşit renk ve 2 yıllık kalıcı bir çözüm sunar. Dudak renklendirme işlemin, kalıcı ruj gibi olduğunu düşünmek doğru değildir. Soluk dudakları canlandırmak ve dudak çerçevesini daha belirgin hale getirmek için bu işlem tercih edilmelidir. Günlük kullanım için uygun doğal renkleri ve işlem sırasında organik içerikli orijinal pigmentleri seçmek de önemlidir. Dudak renklendirme işlemi bittiğinde, kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Kişi istediği zaman herhangi bir renkte ruj kullanmakta problem yaşamaz.

Dudak Renklendirme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

İşlem öncesi anestezi kremi kullanılır, böylece ağrı ve acı hissi duyulmlaz. Dudak renklendirme işlemi için bir seans yeterlidir. Dudak renklendirme işlemi 2 saatte tamamlanır ve kontrol seansı 1 ay sonra gerçekleştirilir.

Uygulamada doğru rengi seçmek de çok önemlidir. İşlem herhangi bir zamanda, herhangi bir mevsimde yapılabilir. Kadınlar özellikle yaz aylarındaki makyaj güçlüğü nedeniyle dudak renklendirme işlemini daha fazla talep ediyorlar.

Dudak Renklendirme İşlemi Sonrası

İşlemden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar;

  • İlk hafta dudakların düzenli olarak nemlendirilmelidir
  • Dudakların nemsiz ve kuru bırakmamaya dikkat edin.
  • Uygulamadan sonraki ilk hafta denize ve havuza girilmemelidir.

Dudak renklendirme işlemi dudaklarda bakım ve onarım yapıyor. Dudaklar da kaybolmuş çerçeve çizgisi ve solmuş renk yüzünüze daha yaşlı ve yorgun bir ifade bırakırken dudak renklendirme işlemi sonrasında; daha canlı, daha parlak, belirgin çerçeve çizgisi ve ruja ihtiyaç duymayan doğal dudak rengiyle birlikte daha genç, daha bakımlı ve enerjik bir görünüm kazandırıyor.

Güzellik ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Aylin Çetinkaya

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü