Cilt Alt Tonunuzu Öğrenin

featured

Beyaz, buğday, bronz, esmer … Herkesin ten rengi yukarı ve aşağı. On renk de değişir. Aslında, cildinizin alt kısmı her şeyin duruşunu değiştiren alt tondur. Cildin alt tonunu nasıl bulabilirim? Cilt alt tonlarını birlikte inceleyelim.

Son yıllarda güzellik blogları sık sık karşı karşıya kalıyor ve kafası karışıyor. Öyleyse, bu cilt alt tonu ne değildir?

1. Size Yakışanı Belirler

Beyoncé’ye Kim Kardashian için uygun olan sarı saçlar neden olmasın? Neden birbirimize gerçekten benzediğimiz bir takı takamıyoruz? Vakıf söz konusu olduğunda neden kafası karışmış ve hastalıklı görünüyor? İşte alt deri tonu.

2. Cilt Alt Tonunuza Uyumlu Tonlar Görünüşünüzü Değiştirir

“Bu renk size çok şey açmıştır”, “Bu renk sizi dindirir”, “Bu renk sizi solgunlaştırdı”, “Moda, insanoğlunun giydiği” gibi cildin kaynağını bilmeyen cümle kaynağıdır. sesi. Cilt alt tonu; En doğru renkleri bulmak için makyaj için saç rengi, giysi giysi takı.

3. Nedir Bu Cilt Alt Tonu?

Her şeyden önce, cilt alt tonunun ten rengiyle hiçbir ilgisi olmadığı söylenmelidir. Cilt alt tonu; Sıcak, soğuk ve nötr. Nötr en az görülen tiptir, bu yüzden cilt alt yapısı genellikle sıcak veya soğuk olarak tanımlanır.

4. Soğuk Ton

Soğuk cilt alt tonuna sahiptir. Bu ton alt tonuna pembe subton da denir. Soğuk cilt tonlarının soluk pembe beyazlığına sahip olmak gerekli değildir. Güzel esmer bir kişi de soğuk alt tonda olabilir.

5. Sıcak Ton

Sıcak alt tonlara sahip cilt altındaki pigmentler sarıdır. Bu bakımdan sarı alt tonlu cilt olarak tanımlanmaktadır.

6. Naturel (Nötr) Ton

Bu sözde bej tonlu cilt tonu, sıcak ve soğuk kategorisine sığmayan derileri tanımlar. Bu en nadir ve şanslı gruptur. Çünkü her şeyi halledebilirler.

7. Peki Sizinki Hangisi?

Subkutan tonu belirlemek için en basit yöntem damar kontrolüdür. Gün ışığında bileğinizin damarlarını kontrol edersiniz; Eğer damarlarınız mavi görünürse, soğuk ve yeşil görünüyorsa sıcak, alt tonunuz olduğu anlamına gelir. Hem yeşil hem mavi, ama alt ton anlamına gelir.

8. Bu Kadar Basit Değil

Sadece damarlara bakarak cildin tonunu anlamak kolay değildir. Çünkü cildin inceliği gibi ışık kişiyi aldatabilir. Cilt altyazınızı öğrenmek için Photoshop veya Paint’in renk skalasından yardım alabilirsiniz.

9. Peki Ne İşe Yarıyor?

Cildinizin alt tonunu bilmek, aradığınızı bildiğiniz anlamına gelir. Soğuk bir tonunuz varsa, pembe, lacivert serin renkler sizin için daha uygundur. Sıcak tonlar doğal olarak yeşil ve kırmızı gibi sıcak renkler taşır.

10. Takı Seçimi

Altın, bakır ve oksit takıları, sıcak alt tonları olan insanlar için uygundur.

11. Saç Rengi

Saç ve makyaj işi karmaşıklaşıyor. Çünkü sıcak bir dişe sahip bir kişi saçlarını sarıya boyadığı zaman hasta gibi görünebilir. Burada mümkün olduğunca tarafsız olmanız gerekiyor. Örneğin, sıcak alt tonlar, sıcaklığını kül tonlarıyla nötrleştirebilir. Aynı şekilde, soğuk havaya maruz kalan deriler, dore tonlarıyla cildine canlılık verebilir.

12. Makyaj

Farlar, rujlar gibi renkli kozmetiklerde kural kıyafetleriyle aynıdır. Bununla birlikte, tıpkı saç gibi, cilt gibi cilt ürünlerini nötralize etmek gereklidir. Tabii ki, bu süreç sırasında doğal ten tonundan uzaklaşmamalısınız. Sıcak gruba aitseniz, soğuk ve soğuk gruba ait iseniz, sıcak tonlar sizi daha sağlıklı gösterecektir.

13. Eşarp Seçimi

Kapalı kadınların, eşarp seçerken cilt alt gölgelerini bilmeleri çok önemlidir. Bir eşarpın resminizi doğru tonlarda değiştirdiğine inanmayacaksınız.

14. Cilt Alt Tonu ve Kültürler

Asyalılar genellikle sıcakken, Avrupalılar subtransal cilt tipine sahipler. Asyalıların görüntü teknolojisinde (kamera, televizyon) soğuk tonda görünecek kadar ileride olduğu söyleniyor. Aynı şekilde, soğuk alt tonları olan Avrupalılar, solaryum ve tanner kullanarak derilerine sarı tonlar katmaya çalışıyorlar. Türklere gelince, çoğunlukla sarı alt tonlara sahip olduğumuz bir gerçektir. Bu, pek çok kadın için uygun olmayan sarı saçların kaynağı olabilir. Sonuç olarak, kendi kişiliğinizin doğru tonlarını bulduktan sonra, uygun bir şey yoktur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü