Burun Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Gerçekler

featured

Burun Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Gerçekler

Sosyal medyada karşılaştığımız “Ameliyatsız Burun Estetiği” burun dolgusu hakkında birçok bilgi ile bombardıman ediliyoruz. Ne yazık ki, bu konuda dolaşımdaki bilgilerin büyük bir kısmı yanlıştır ve çoğu gerçek değildir. Peki doğru bilgiyi nasıl elde ederiz? Hangi amaç için burun dolgusu gerçekten uygulanmalıdır? KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu ayrıntılı açıklamaları

Süslenmiş Abartı Reklamlara Güvenmeyin

Düşünsenize hiç ameliyat masasına yatmadan, anestezi almadan, iyileşme sürecini beklemeden bir burun estetiği gerçekten de mükemmel bir rahatlık hissetirmez miydi size? Kavisli burun kemiği düzeltilirse, nefes almanızı önleyen sorunlar giderilir.
Burundaki kıkırdak yoksunluğunun yol açtığı çöküntüler çıkarılır ve burun tavanı burnun arkasını sıkıca destekliyorsa Burundaki kayış çıkarılır ve yüze daha uyumlu ve zarif bir görünüm kazandırır. Üstelik bunların tümü cerrahi olmadan ve hastaneye yatmadan sadece 10 dakika mümkündür. Olmasına rağmen …

Tüm söylediklerimin çok çekici olduğunu biliyorum. Ne yazık ki, yukarıda belirtilen işlemler hiçbir koşulda bir burun doldurma uygulamasıyla gerçekleştirilemez.
Bu nedenle, lütfen gerçek olmayan promosyonlardan ve reklamlardan kaçının.

Burun Dolgusu Minik Sorunları Çözer

Uygulaması çok pratik ve kullanımı kolaydır, iyileşme süreci gerektirmez, burun bölgesinin uzun yıllardır uygulandığı ve burun içindeki küçük sorunların gizlenmesine yardımcı olur.

Bildiğiniz gibi, doldurucular uygulandığı yerin hacmini arttırır. Bu yanılsama ile, burun üzerindeki küçük oyunlarla burundaki kusurları gizlemek mümkündür. Burun çöküşünün dolum veya milimetre asimetrilerle yumuşatılabildiği yerler küçük dokunuşlarla gizlenebilir.

Burun Dolgusu Nefes Sorunlarını ve Eğriliği Ortadan Kaldırmaz

Kemerli burunların dolum uygulamasıyla daha az kemerli olarak gösterilmesi mümkündür.

Ancak unutmayın, prosedür nazal kemeri azaltmak değil, nazal dorsum seviyesini sağlamak için kayışın üstündeki veya altındaki dorsal alanları (yani kemerli olmayan parçaları) doldurmaktır.

Çünkü dolgu alanı genişletir. Bu nedenle, kayışı burun içine gizlemek için yapılan dolgunun burnu biraz büyütebileceğini aklınızda bulundurmanız önemlidir.

Ameliyatsız burun estetikleri, burun dolgusu gibi veya diğer türler, küçük dokunuşlar için veya ameliyat sonrasında oluşacak küçük sorunları ortadan kaldırmak için çok iyi bir seçenektir.

Bununla birlikte, burun dolgusu uygulamasının hiçbir zaman nefesinizin kalitesini artırmayacağına, eğriliği düzeltemeyeceğine ve özellikle de burnun ucunu kaldıramayacağına dikkat etmelisiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü