Yanak İnceltme Estetiği Hakkında

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yanak İnceltme Estetiği Hakkında

Kalın ya da tombul görünümlü yanaklar kişilerin olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olurken; ince hatlı yüz yapısı daha estetik ve daha genç görünmesini sağlıyor. Kişiyi rahatsız eden bu görüntü yanak inceltme estetiği yani bişektomi ile kolayca giderilebiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Denizhan Dizdar, bişektomi (yanak inceltme estetiği) ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Yanak İnceltme Estetiği Nedir?

Geçen yaz başlamış ve bu yıl popüler olan bir Hollywood yanağı yaptırmak istiyorsanız, operasyonu bilmelisiniz. İnsanlar genellikle başkalarının beğendiği insanların modelini alır. Bu rol modellerin çoğu oyuncular, sanatçılar, modeller veya medya, sosyal medyada fenomen olan insanlar.

Hollywood yanağı, en çok beğenilen karakterlere sahip olan Hollywood filmlerinde kadın karakterlerinden de ilham alıyor. Hollywood filmlerinde, kadın karakterlerin genellikle ince çizgileri, zayıf ancak güçlü yüz ifadeleri ve gergin açıları olan alt çeneleri vardır.

Ameliyat Nasıl Yapılıyor?

Yanak protezleri veya dolgu maddeleri eski yöntemlerde yanak çizgilerini vurgulamak için kullanılmıştır. Bu yöntemle, yüzü inceltmek mümkün değildi, ama bazen abartılı ve pürüzlü bir görünüm verirdi. Hollywood yanağında kullanılan yeni yöntem tamamen yanak odaklıdır ve istenen görüntü, herhangi bir cerrahi iz bırakmadan kontrollü bir şekilde elde edilebilir.

Ek olarak, bu alandaki asimetri büyük ölçüde geliştirilebilir. Ameliyat ağızdaki steril koşullar altında ve genel veya lokal anestezi altında tamamen gerçekleştirilir. Her iki taraf için işlem süresi 45 dakikadır. Çok küçük bir kesi ile, bu alanın doldurulmasını sağlayan yağ pedlerine erişilir ve işlem gerçekleştirilir. İstenen sonucu elde etmek için yağ dokusu ölçülü bir miktarda çıkarılır.

Yanak İnceltme Estetiğini Kimler Yapabilir?

Yüze oturduktan sonra yüzün yüz özelliklerinin benimsenmesi, özellikle kişinin yan yüzündeki yağ nedeniyle yanak bölgelerinde bu işlemi kolayca yapabilir. Fazla kilolu olmayanların ancak yanak bölgesinde şişmanlayanların orantılı ve estetik yüz özelliklerine sahip olması için bektektomi yapılabilir.

Ameliyat Sonrası Ödem ve Ağrı Olur Mu?

Bu ameliyat ödem ve ağrıya neden olmaz. Hasta aynı günde taburcu edilir ve ertesi gün işe geri dönebilir. Hasta ilk gün sıvı ile beslenir. Üç gün sonra, çok sert (ekmek vb.) Dışındaki tüm yiyecekler hasta için uygundur. Bu yöntemde sonuçlar kalıcıdır ve aşırı kilolu olmadıkça yüz çizgileri değişmez.

Bu yöntem, yaşlanma bölgesinde ortaya çıkacak deformasyondaki yağ yastıklarının kütlesini azalttığı için önleyici bir etkiye sahiptir. Bu yöntemin ciddi bir komplikasyonu yoktur. Olası problemler arasında asimetri, aşırı çökme ve yanak bölgesinde uyuşukluk sayılabilir. Bununla birlikte, bunlar çok nadir görülen problemlerdir ve sıkı bir operasyonda risk yoktur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü