Atlanmayacak Kadar Önemli 4 Güzellik Rutini

featured
Atlanmayacak Kadar Önemli 4 Güzellik Rutini

Atlanmayacak Kadar Önemli 4 Güzellik Rutini

Cildimizin canlılığını ve gençliğini korumak, hasar görmüş cildi onarmaktan çok daha kolay ve etkilidir. Yani dememiz o ki, cildinizi kurtarmak için geç kalmayın. Cildinizi daima koruyun. Cilt, istisnaları saymazsak eğer pürüzsüz, canlı, aydınlık kısaca mükemmel doğar. Bu mükemmeliği muhafaza etmek ise size kalmıştır. İşte cildinizi korumak, güzelliğinizi korumak için atlanmayacak kadar önemli bir o kadar da basit 4 güzellik rutini..

1) Güneş Koruyucusunu Yanınızdan Eksik Etmeyin

Havalar ısınırken kendimizi güneşin altına atmaya başladık. Ancak cildimizi uzun süre güneşe maruz bırakmak çok sağlıklı bir hareket değildir. Bu nedenle, cildinize güneş kremi uygulamadan önce asla dışarı çıkmayın.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Güneş Koruyucu Kremler Nasıl Kullanılmalı?

2) Cildinizi Daima Temiz Tutun

Cilt bakımı uygulamalarınızın sonucunu iyi bir şekilde görmek istiyorsanız, süreklilik çok önemlidir. Mevut cilt probleminizi analiz ederek ve düzenli olarak doğru cilt bakımı uygulamanın karşılığını pürüzsüz bir cilt olarak alma ihtimaliniz çok yüksek. Cildinizde kir ve yağı biriktirmeyin sürekli olarak temiz tutun günde 2 defa cildinizi temizleyin böylece birikmiş kir ve yağ olmayınca sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunlarından uzak kalmış olursunuz.

3) Uykunuzu İyi Alın

Uykunuzu iyi alın derken, bol bol uyuyun demek değil. Günlük vücudunuzun ihtiyacı olan uyku gereksinimini tamamlayın. İyi bir cilt ve yüksek enerji için, uykunuzu almanız gerekir. İyi bir uyku, hem fiziksel hem de psikolojik olarak sorularınızın çoğunu çözmenize yardımcı olacaktır. Fiziksel olarak, daha fazla veya daha az uyku, sağlık için çok faydalı değildir. Günde ortalama en düşük 6 en çok 8 saat uyku yeterlidir.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Bu Teknik ile 1 Dakikada Uyuyabilirsiniz

4) Asla Makyajla Uyumayın

Cildimizin dinlenmesi ve cildimizin nefes alması için makyajla asla uyumayın. Özellikle siz uyurken gelişme ve hücre yenilemesi gerçekleşir, böyle bir anın yararını çıkarmaktansa zararını çıkarmayın saatlerce makyajla uyumak cildinizi son derece kötü etkiler. Özellikle hassas olan göz çevresi, koyu bir halka, morluklar veya şişmiş göz torbalarıyla uyanmanız çok muhtemel olur. Rimel sürülmüş kirpikler veya kaş kalemi çekilmiş kaşlarla uyursanız, kaşlarınız da veya kirpikleriniz de seyrelme görülebilir. Cildiniz için en iyisini istiyorsanız, cildinizi daima temiz tutmalısınız. Özellikle de yağlanma, sivilce ve siyah nokta gibi sorunlarınız varsa, makyajla yatmamaya özen göstermelisiniz.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü