Yıpranmış Saçlara Botoks

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN SAÇ BOTOKSU

Saç botoksu, aprotein açısından zengin bir formül içerir, bu da her bir saç telindeki kusurları aktif maddelerle ortadan kaldırır. Bu protein saçları nemlendiren ve besleyen, daha sağlıklı ve dolgun görünmesini sağlayan havyar yağı, kollajen, vitaminler, antioksidanlar, doğal asitler ve küratif ajanlar karışımı içerir. Saç botoksu, saçları daha pürüzsüz, canlı ve hacimli hale getirir. Saç botoksu kafa derisindeki gözeneklere ulaşır, köklerin hasarlarını onarır, saç kanallarını kontrol eder, düzeltir ve kuru saçı nemlendirir ve saçı canlandırır.

Saçlarda Eskir

Saçlarımız bizimle büyür. Zamanla, canlı görünüm için gerekli olan daha az protein kompleksi ve keratin üretir. Bu saçların zayıflamasına ve gücünü kaybetmesine neden olur. Saç botoksu, her bir saç telinde kökten sonuna kadar etki ederek saçların kayıp canlılığı ve hacmi yeniden kazanmasını sağlar. Saç botoks ve saç bakımının etkisi iki ila dört ay sürmektedir. Bu sürenin sonunda süreç tekrarlanmalıdır. Uygulamanın etkisini maksimize etmek için keratin tedavisi sonrası sülfatsız şampuanların kullanılması tavsiye edilir.

Nasıl uygulanır?

Botoks enjeksiyonu ile saç tedavisinin süresi, saçın uzunluğuna ve sıklığına bağlı olarak bir veya iki saate kadar sürebilir. İnce uçlu iğneler ile yapılan bu işlemde hasta ağrı hissetmez. Botox enjeksiyonu kanamaya veya skarlaşmaya neden olmaz. Botox uygulaması, özellikle uzun ömürlü, boyalı, dalgalı ve kızıl saçlı, perma, konturlar gibi daha iyi sonuçlar verir. Botoks enjeksiyonu saçı besler ve daha hacimli ve daha estetik görünmesini sağlar.

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları, “Botoks enjeksiyonundan sonra bir iki hafta içinde saçın boyatılmaması, kimyasal saç şekillendirici kullanmamak gerekir. Eğer siz de kuru, yıpranmış, seyrelmiş ve cansızlaşmış saçlara sahipseniz, klinik ortamda ve uzmanlara botoks enjeksiyonu tedavisi uygulatarak daha sağlıklı ve güzel saçlara kavuşabilirsiniz.”

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.