Takma tırnak nasıl takılır ve çıkarılır, nelere dikkat edilmeli?

Takma tırnak nasıl takılır ve çıkarılır, nelere dikkat edilmeli?

Tırnak yiyenlerin en büyük sorunlarından biri tırnaklarının kötü görünmesidir. Bu kötü görüntüden takmak tırnak kullanarak kurtulabilirsiniz. Takma tırnak nasıl takılır, nasıl çıkarılır? Takma tırnak yapıştırıcısı yokken nasıl takılır? İşte, merak edilen tüm detaylar…

El ve tırnak bakımı çoğu kişi için önem arz etmektedir. Bu bakım sadece dış çevre için değil kişisel mutluluk içinde sık sık yapılmaktadır. Tırnak bakımı konusunda ise pek çok malzeme ve teknik vardır. Yıpranmış, sağlıksız ve sık sık kırılan tırnaklarınızı saklamak için takmak tırnak kullanabilirsiniz. Ancak takılırken ve çıkarırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Gününüzde tırnakların daha bakımlı görünmesi adına takma tırnak kullanımı yaygınlaşmış durumunda. Kullanımı oldukça pratik olan takma tırnakların desenli ya da renk renk boyanmış olanlarından, tek kullanımlık veya uzun süre bozulmadan kalabilen modellerine kadar birçok çeşidi bulunuyor.

Takma tırnakların takılması ve çıkarılması gayet kolaydır. Yapıştırıcıyla uğraşmak istemeyenler kendiliğinde yapışkanlı yakma tırnak da satın alabilirler. Fakat takma tırnakların uzun süre kullanımı tırnakların nefes almasına engel olarak zarar görmelerine yol açabilir.

İşte takma tırnak yapıştırmanın ve çıkarmanın kolay yöntemleri…

  • Tırnağınıza bolca aseton dökün. Tırnağınızı asetonla temizledikten sonra takma tırnakla gelen yapıştırıcı jeli tırnağınıza sürün.
  • – Takma tırnağı, tırnağınıza bastırarak yapıştırın. 20 dakika kadar baskı uygulayın.
  • Takma tırnağı çıkardıktan sonra kalan yapışkan artıklarını aseton ile kolayca çıkarabilirsiniz.
  • Aseton kullandığınızda tırnaklarınızın kenarlarında yanma oluyorsa, asetonu dökmeden önce vazelin sürerek yumuşamasını sağlayın.
  • Takma tırnaklara kesinlikle törpü gibi sert çizimler ile şekillendirme çalışmayın. Bu yöntem tırnakların çizilmesine veya kırılmasına sebep olabilir.

YAPIŞTIRICI OLMADAN TAKMA TIRNAK NASIL YAPIŞTIRILIR?

Uygulaması ve ulaşılabilirliğinin kolay olması nedeniyle genelde takma tırnak yapıştırıcıları kullanılır. Ancak yapıştırıcı olmadan takma tırnak takmak mümkündür. Bunun için ev yapımı tutkallar yapılabildiği takma tırnak bantları da kullanılabilmektedir. Ancak ev yapımı yapıştırıcı hazırlarken dikkatli olmakta fayda vardır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü