Sivilceli Ciltlerin Yaptığı Makyaj Hataları

featured

Sivilceli Ciltlerin Yaptığı Makyaj Hataları

Yüzünüzdeki sivilceler hiç geçmiyor mu? Bunun sebebi belkide sıklıkla yaptığınız makyaj hatalarıdır. Sivilceli ciltlere hassas davranmalı çünkü sivilceler yaygınlaşmaya çok eğilimlilerdir. 

Sivilce nasıl geçer diye merak ediyorsanız, bu makalemize göz atabilirsiniz.

İyi Temizlenmemiş Makyaj Fırçaları

Makyaj fırçalarınızı ve süngerlerinizi sık sık yıkamanız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Akne veya sivilceli cilde sahip olanlar normalden daha dikkatli olmalıdır. Eğer sivilceli bir cildiniz varsa yıkamak için en az haftada bir kez makyaj fırçalarınızı ve makyaj karıştırıcılarınızı yıkamayı ihmal etmeyin.

GÜZELLİK KARTI TEMİZLEME NOKTALARI

Sivilceyi Sıktıktan Sonra Fondöten Uygulamak

Makyaj yaparken, aynaya baktın ve yüzünde büyük bir sivilce gördün. Dayanması çok zor olsa da, onu rahatsız etmeyin. Eğer sivilceyi sıkar ve üzerine bir kapatıcı fondöten uygularsanız, sivilce fondöteninde etkisiyle beraber yaygınlaşarak durum daha da kötüleşir.

Güneş Kremini İhmal Etmek

Güneş koruyucu kremler sivilce sorunu olan insanlar için özellikle önemlidir. Bu kremler yeni sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olurken, sivilcenin güneşe maruz kalmasını ve iz bırakmamasını da sağlar.

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizleyebilirsiniz? Tıklayın

Cildi Temiz Tutmayı İhmal Etmek

Bize sorarsanız, sivilce ya da akne probleminiz varsa, makyaj eşyalarınızı sivilce probleminiz bitesiye kadar rafa kaldırmalısınız. Makyajdan vazgeçmek istemiyorsanız, uyumadan önce cildinizi iyice temizlediğinizden emin olun.

Yanlış ürünler

Sivilceli ve akne cildi olanların yağsız ürünleri tercih etmesi gerekir. Aksi takdirde, cilt sorunları daha da kötüleşir.

MAKYAJLA DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRLARI İÇİN TIKLAYIN

Yeni Ürünleri Çok Sık Denemek

Sivilceleriniz için sürekli yeni ürünler denemek yerine dermatolog danışmanlığı altında denemek daha doğru olacaktır.

BAYAN GUZELLİK

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü