Kapat

Silver (Mor) Şampuan

Anasayfa
Güzellik Silver (Mor) Şampuan
ABONE OL

Silver (Mor) Şampuan Nedir Ne İşe Yarar?

Mor şampuan saçtaki kızarıkları grileştirmek için kullanılır. Ancak, silver şampuan koyu renkli saçlarda doğal olsa dahi işe yaramıyor maalesef. Çok açık renkte olan saçlarda etkisini daha fazla görmek mümkün.

Silver Şampuan Nasıl Kullanılır?

Silver şampuanın kullanımı, saçlarınızı yıkarken ıslak saça tıpkı normal şampuanlarınızı kullandığınız gibi kullanın. Silver şampuanı saçınıza sürdükten sonra diplerden saç boylarına saçın tümüne masaj yaparak yedirin. Saçınızı silver şampuanla köpürttükten sonra 2 ila 5 dakika arasında köpüklü bekletin ve durulayın. Silver şampuanı düzenli kullandığınız takdirde hatta her saç yıkamanız da kullanmanız tavsiye edilir saçlarınızı mor (soğuk) alt tonlu griler elde edebilirsiniz saçlarınız da. Yalnız silver şampuanın şöyle de kötü bir özelliği var normal şampuanlara göre saçları biraz kurutmaktadır. Bu nedenden dolayı saçlarınızı duruladıktan sonra bol bol saç kremi kullanarak saçlarınızı yumuşatıp nemlendirin. Saçları nemlendirmek saç sağlığınız için faydalı olacaktır.

Sarı saçlı bayanların çok sık kullandığı bir şampuandır silver şampuan, saçın zamanla yıkanmaktan ve şampuanların verdiği etkilerden dolayı ton farklılıkları, renk akmaları ve saçta turunculaşma ya da kızıllaşma başlar. Bu istenmeyen turunculaşma saçların daha bakımsız ve kötü gözükmesine neden olur. Sürekli olarak kuaföre gidip boyatmak maddi ve manevi açıdan hem saçınızı hem de sizi yıpratır. Markaların çıkardıkları Silver şampuanlarla sarı saçlı bayanları çok büyük bir dertten kurtararak hem kuaför masraflarımızın azalmasına yardımcı oldu hem de saçlarımızın her zaman daha özenli ve bakımlı görünümüne kavuşturmuştur. Saçtaki istenmeyen renkler çok bakımsız bir görüntü elde etmekte maalesef. Neyseki çözümümüz; Silver Şampuan!

Silver şampuanların rengi diğer şampuanlardan farklı olarak içerisinde mavi yansımalar bulunduran mor renktedir. Fakat bu mor renk gözünüzü korkutmasın saçınızı mora boyamıyor, uygulama sırasında ve sonrasında asla elinizde ve saç derinizde istenmeyen bir renk, leke ve kalıntı bırakmıyor. Mor renkte olmasının en büyük sebebi de saçtaki turunculukları nötrlemesinden dolayıdır. Çok da zekice düşünülmüş, mor rengin kontrastı turuncudur. Renklerin kontrastı birbirleriyle üst üste gelirlerse nötrlerler, yan yana geldiklerinde ise canlandırırlar. Aslında bu duruma makyaj konusundan da çok kullanıyoruz, makyaj da durum bunun tam tersi. Mor göz altları olan kişilere turuncu kapatıcı onerilir. Böylelikle göz altlarındaki mor renk daha güzel kamufle edilir. Saçlarda da saç boyaları ve açıcılardan dolayı kızıl ve turuncu yansımalar meydana gelir. Bu yansımaları ortadan kaldırması için silver şampuan kullanılması önerilir.

 

 

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hürriyet