Selülitlere Bu Yöntemlerle Veda Edin

featured

SELÜLİT OLUŞUMUNA VEDA EDİN

Yaz sezonun kapanması selülitlerden şikayet etmeyeceğimiz anlamına gelmez. Yaza hazırlık, bu kış selülitlere veda edelim. Bugünkü konumuz selülitlere çözümler.  Bu da cilt bakımınız için önemli bir konu. Selülit genellikle bacaklarda görülen portakal kabuğu gibi solgun görünüm olarak adlandırılır. Belirli bir subkütan yağ dokusu olmadığından, cilt yağının görünümünü alır. Görüntünün insandan insana farklı olmasının nedeni, cildin yapısındaki kolajenin az ya da çok olmasıdır. Kollajen ciltte arttığında, cilt sıkılaşır ve gerilir. Bu sayede selülit görünümü kaybolur.

SELÜLİTDEN KURTARAN YÖNTEMLER:

Fazla kilonuz varsa verin. Selülit, özellikle yağın bacaklarında doku fazlalığı neden olur.

Bacak kaslarınızı güçlendirin. Kas güçlendirici egzersizler kasları şekillendirir ve etrafındaki yağı yakar.

İYİ BESLEN

İyi beslen. Kilo vermek için hazırlanmamış ağır diyetleri veya sağlıksız beslenme programları uygulamayın. Bu, selülit oluşumunu artıracaktır, çünkü yanlış besleme yağdan ziyade kas kaybına neden olacaktır.

Bol miktarda kolajen zenginleştirici besin kullanın. Et, yumurta çeşitleri, Soya ve soya ürünleri, A vitamini içeren besinler, sülfür içeren besinler, ebegümeci ve ısırgan otu, üzüm çekirdeği, omega-3 yağ asitleri açısından zengin besinler, antioksidanlar açısından zengin gıdalar ve C vitamini açısından zengin besinler, kolajen içeren gıdaların başında gelmekte.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü