Cilt Bakımında En Çok Yapılan Hatalar

featured

TEMİZLİK CİLT İZOLASYONU

Cilt bakımına başlamadan önce, cildinizin temiz olması gerekir. Bunu yapmak için cildinizi doğru şekilde temizlemelisiniz. En doğru cilt temizliği için bir dermatologdan yardım almak yararlıdır. Bütçeye uygun olarak alınan cilt bakımı tedavileri, cildinizin yapısı için uygun olmayabilir ve bu uzun vadede cildinize zarar verir. Güne başladığınız gün bakımını yaptıysanız, yatağı düzgün bir şekilde temizlemeden girmeyin.

YANLIŞ EPİLASYON BAKIMI

Kadınlar tarafından yapılan en yaygın hatalardan biri de saç dökülmesidir. Epilasyon öncesi ve sonrası uygulanan temizlik yöntemlerinde hatalar yapılır. Bu aşamada, ağda yapılan hatalardan biridir. Balmumla epilasyon bakımı cildin ani reaksiyonuna neden olur. Yüksek sıcaklıklı balmumu bantları, saç köklerini olumsuz yönde etkilemez ve uzun süreli bakım sağlar. Bu nedenle epilasyon için epilatör veya lazer bakımı uygulanmalıdır.

CİLTİ HAYAT YAPMAYIN

Cilt bakımını başlatırken cildinize kozmetik ürünleri uygulamak doğru değildir. Önce cildinizi nemlendirmelisiniz. Ayrıca, gece veya gündüz farklı nemlendiriciler uygulamak daha doğrudur. Gün boyu, cildimiz toz, kir, güneş ışığı ve diğer birçok dış etkene maruz kalır. Bu nedenle nemlendirme zorunlu hale gelir.

SAĞLIKLI VE ÇOK YANLI BESLENME

Cildimiz aslında yaşam tarzımızı yansıtan bir özelliğe sahiptir. Düzenli ve sağlıklı beslenme gözeneklerin açılmasını sağlar ve hücreler daha kolay yenilenir. Bu yüzden cilt bakımı düzenli sporlara ve sağlıklı beslenmeye bağlıdır. Sağlıklı ciltler için asidik ve şekerli ürünler, sigara ve alkolden uzak durmalısınız.

SUN KREM KULLANIMI

Güneşin cilt üzerindeki etkileri oldukça yüksektir. Ultraviyole ışınlarından etkilenmemesi için, sadece tatilde değil, günlük hayatınızda da güneş kremini kullanmalısınız. Böylece cilt yaşlanmasından ve lekelerden uzak durursunuz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü