Kapat

Mükemmel Cilt için 5 Altın Kural

Anasayfa
Cilt Bakımları Mükemmel Cilt için 5 Altın Kural
ABONE OL

Mükemmel Cilt için 5 Altın Kural

Mükemmel bir cilde sahip olmak çok da zor değil. Cilt bakımı için İsveçli güzellik teknolojisi markası Foreo uzmanları 5 altın kuralı sıraladı.

CİLT BAKIMI İÇİN KURAL 1-TEMİZLİK TEMİZLİĞİ

Bakımlı bir cilt sahip olmanın ilk kuralı, derinlemesine temizlenmiş bir cilttir. Günlük temizlik rutini alışkanlık haline getirerek gözenek oluşumunu azaltabilirsiniz. Gözeneksiz, temiz ve ışıltılı cildiniz sayesinde, acil durumlarda güzel ve dogal görünüm için dudaklarınızı nemlendirmeniz yeterli olacaktır.

CİLT BAKIMI İÇİN KURAL 2 – MİMİKLERİNİZİ KISITLAMAYIN

Birçok kadın, ciltlerinde oluşturacakları çizgiler nedeniyle mimiklerini kısıtlar. Ancak, sizin mimikleriniz sizi siz yapan özelliklerden biri, özgürce gülebilir, ağlayabilir veya kaşlarını çatlatabilirsiniz. Hollywood’un en başarılı aktörleri duygularını nasıl korudu?

CİLT BAKIMI İÇİN KURAL 3 – CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN

Hollywood yıldızlarının güneşin doğuşundaki aynada zamanlarını geçirdiklerini sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Temizleyeceğiniz nemlendirici ile ipeksi ve parlak bir yüze sahip olmak sadece birkaç dakika sürecektir. Özellikle kışın cildiniz kurumaya ve deformasyona yeterince nemlendirilmez. Her gün kullanacağınız nemlendiriciyi, kirlenmeyen cildinize yumuşak hareketlerle uygulayın. Cilt bakımı yapmak aslında o kadar da zaman harcanacak rutinler değilmiş degil mi?

CİLT BAKIMI İÇİN KURAL 4- BOL SU İÇİN

Vücudumuzun % 50’sinin su olduğu göz önünde bulundurulduğunda, günlük su ihtiyacımızın ne kadar önemli olduğunu görmezden gelemeyiz. Mükemmel bir cilt için ihtiyacınız olan bir sey de bol su tuketmektir. Su cildinizi parlatacak ve aydinlatacak. Yalnızva cilt bakımı adına değil, sağlık için suyu ihmal etmeyelim.

CİLT BAKIMI İÇİN KURAL 5- DOĞRU BESLENİN

Doğru ve dengeli beslenerek formda olmayacaksınız. Yemeğinizi renklendirerek cildinizin daha parlak ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için C vitamini, koyu yeşil yapraklı sebzeler ve kırmızı meyveler içeren en büyük destekçiniz olacaktır.


“Mükemmel Cilt için 5 Altın Kural” üzerine 4 yorum

  1. gözde says:
  2. Yeliz says:
  3. Kadınca says:
  4. Bayansevimli says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir