Kuru Ciltler için Asla Yapılmaması Gereken 5 Şey

featured
Kuru ciltler için yapılmaması gerekenler

Herkesin en iyi ciltlere sahip olmak için bilmesi gereken en önemli cilt bakımı kuralı, cilt tipinizi anlamaktır. Bazı cilt tipleri için mucizeler yaratabilen cilt bakım maddeleri, diğerleri için tam bir felaket olabilir; Kuru cildiniz varsa, her zaman yağlı ciltler için hedeflenmiş ürünlerden kaçınmalısınız. Kuru cilt de genellikle hassastır, bu yüzden dikkatle daha fazla tedavi etmelisiniz, bu yüzden Sienna Miller ve Naomi Watts’ın parlayan derisinden sorumlu olan ünlü dermatolog Dr. Colbert ile konuştuk. Ancak, kuru cildin nasıl tedavi edileceğine bakmadan önce, cildinizin kuru olup olmadığını öğrenin:

Kuru ciltler neye benziyor: Kuru ciltler genellikle göz çevresi, özellikle ince çizgiler ve kırışıklıkları vurgulayan göz çevresidir. Cildiniz kuru ise, gözenekleriniz büyük olasılıkla küçük ve zorlukla görülebilir. Cildiniz sıkı ve pürüzlü hissedebilir, hatta onu da yakalayabilir. Bununla birlikte, cildiniz aşırı derecede pullanmışsa da, egzama veya dermatitin de olması muhtemeldir.

Niçin Kurur?: Kuru deriye, kornea tabakasındaki nem eksikliği neden olur, bu da sebum eksikliği nedeniyle gözeneklerinizin daha az görünür olmasını sağlar. Nem eksikliği aynı zamanda cildinizin doğal elastikiyetini kaybetmesi anlamına gelir, bu yüzden sıkı hissettirir.

1. Cildinizi Aşırı Yıkmayın

Buharlı bir sıcak banyoya dalmayı ya da sıcak suyla yüzümüzü sulamayı sevdiğimiz kadarıyla, Dr. Colbert, “kuru ciltler üzerinde yıkamanın” önemli olduğunu çünkü nemi tutan doğal kuru bariyeri kızdırdığı ve kuru arasındaki hassas dengeyi koruduğu ve yağlı olarak. ”Daha basit bir ifadeyle, cildinizi doğal yağlarından sıyrılacak ve cildinizi daha önce olduğundan daha kuru tutacaksınız. Bunun yerine, yüzünüzü günde iki kez yıkamakla sınırlandırmalısınız ve besleyici bir yüz yağı ya da gece boyunca nemlendirici maske gibi nemlendirici cilt bakım formülleri ile hemen uygulayın.

2. Cildinizin Kurumasına İzin Vermeyin

Kuru cildiniz varsa, cildinizin kurumasına izin vermekten kaçınmanız gerekir. Colbert bunun, “buharlaşma cildin daha fazla kurumasını” anlatıyor. “Derinin suyunun iyi olduğunu” söylese de, “sudan arındırılmalı ve sonra yüzey suyundaki gibi bir yüz yağıyla kapatılmalı. COLBERT MD Illumino Yüz Yağı, 150 TL. ”Bu, cildinizin sudaki nemi tutmasına yardımcı olacak ve ekstra hidrasyon tabakalarına kilitlenecektir.

3. Kurutma Ürünlerinden Kaçının

Colbert, herhangi bir “kuruyan, suya dayalı ürünlerden,“ bir yağ ile sızdırmaz hale gelmedikçe cildin buharlaşmasından ”emin olmanız gerektiğinde ısrar ediyor. Eğer bir cilt ve vücut ürünü varsa, Her ne pahasına olursa olsun, sabun, çünkü “sabunlar, yağları bulan ve deriden kesen özel bir moleküle sahiptir. Nemi tutmak için doğal yağlarımıza ihtiyacımız var ”, bu yüzden asla sabun kullanmamaya özen gösterin.

4. Tonik

Birçok insan bunun esansiyel bir cilt bakımı adımı olduğuna inanmasına rağmen, Dr. Colbert, kuru cilde sahip insanların “genellikle çok kurudukları ve yerine NYDG Luminizing Skin Essence, 105 $ gibi bir özü kullandıkları için bir toner kullanarak atladığını” kabul etmiyor. “Bilmeyenler için bir öz, bir K-Beauty kurtarıcısıdır: Kuru cildi yenileyen, cildin cildini hızlandıran yüksek konsantrasyonda aktif bileşenlere sahip süper nemlendirici, mega hafif bir formüldür. Çoğu toner sıkıcı olduğundan, ciltteki yağı ve nemi çeker, ancak bir toner kullanmaya karar verirseniz (çift temizlemeniz gereken son makyaj bitlerini temizlemek için harikadır), rahatlatıcı bir şey deneyin. , nemlendirici ve pH dengeleme Make P: rem Güvenli Rölyef Nem Toner, 28 $. Alkol, sigara içenlerde bulunan en yaygın büzücü olduğundan, alkol içermeyen tonerleri de arayabilirsiniz.

5. Asla Ovalamayın

İyi bir fikir gibi göründüğünü biliyoruz, ancak kuru cildin pulunu ya da yüzünüzü temizlemenin “temiz” olduğunu söylemek aslında en iyi fikir değildir, aslında en kötüsü olabilir. Cildinizi ovalayarak veya toplayarak koruyucu tabakasını daha da kötüleştirebilir ve cildinizdeki yağları bozabilir, cildinizi her zamankinden daha kuru bırakır. Kuru cildiniz varsa, haftada bir kez nazikçe pul pul dökülmeli ve derin nemlendirici ürünlerle takip ettiğinizden emin olun.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü