Cilt Bakım Ürünlerinin Doğru Kullanımı

featured

Adım 1 – Çift Temizlik

Yağ bazlı kirleri temizlemek için yağ bazlı bir temizleyici ile başlayın. Su bazlı temizleyiciler tek başına makyajınız, gece kremi, SPF ve yabancı maddelerle karışmış yağ gibi şeyleri çıkarmayacağınız için bu adım çok önemlidir. Bu cilt bagajından kurtulur.

Artan kirleri temizlemek için hafif bir su bazlı temizleyici ile takip edin. Bu nazik iki aşamalı işlem, cilt bariyerini sağlam tutarken cildin gözenekleri temizlemesine yardımcı olur.

Bazı temizleyiciler iki adımı etkili bir şekilde birleştirir.

Bu adımı doğru bir şekilde elde etmek, daha az hassasiyet, daha az kesinti ve daha fazla parlaklık dahil olmak üzere çok güçlü ve çok hızlı sonuçlara sahip olabilir.

Adım 2 – Toner / Essence

Temizlendikten sonra, cilt hala biraz nemliyken, nemlendirici bir toner uygulayın. Kore tonerleri, anında nemlendirmeyi sağlarken, cildin pH’ını sağlıklı bir şekilde tekrar ~ 5’e dengeler.

Nemlendirmeyle cildi gerçekten sararken formüle edildiklerinden bir öz ile takip edin. Bu, sağlıklı bir cilt ortamı için önemlidir ve özler, cildin daha derin katmanlarına nemi getirmek için inanılmaz etkili yollardır.

Bazı ürünler toners ve esanslar olarak iki katına çıkar. Tonlayıcılar, esanslar veya tonlama özleri için, nemlendirme konusunda çok iyiyse, bir avuç kat uygulayın ve cildinizin nemlendirildiğini ve erimesini sağlayın!

Adım 3 – Maske / Exfoliation

Şimdi cildiniz temizlenmiş, tonlanmış ve nemlendirilmiştir. Nazikçe astarlanmış (unutmayın, ciltte sert olmak asla iyi bir şey değildir) pul pul dökülme. Tipik olarak, exfoliators aşağıdaki gibi uygulanmalıdır.
Kuru / Hassas Ciltler – 2 Kez Haftalık
Kombinasyon / Yağlı Ciltler – 3 Kez Haftalık
Normal Cilt – Cildinizin bu hafta nasıl hissettiğine bağlı olarak 2-3 kez!

Bazı eksfoliyatörler günlük olarak kullanılabilir ve ürün talimatları bunu belirleyecektir.

Temizleme ve tonlama sonrası, maske maskeleri, modelleme maskeleri, yıkama maskeleri uygulandığında da. Bunları günlük olarak ürüne bağlı olarak haftalık olarak uygulayabilirsiniz. Sac maskeleri tipik olarak günlük kullanım için mükemmeldir – eğer iyi bir şekilde nemlendirilmiş cilde hızlı bir yol izlerseniz.

Peeling sonrası maskeleyebilir misin? Peeling, maskenin etkilerini artırır mı? Tipik olarak evet. Bununla birlikte, maske ve eksfolyatörün her ikisi de pul pul dökmekse, bu cilt için çok fazladır.

Adım 4 – Tedaviler

Temizlenmiş, tonlanmış ve nemlendirilmişsin. Haftanın gününe bağlı olarak, aynı zamanda taze soyulursunuz. Şimdi serumlar, ampuller ve yağların zamanı. Bu ürünlerin sırası genellikle en ince ila en kıvamlıdır.

Dikkat edilmesi gereken tek şey: Eğer asit uyguluyorsanız, genellikle önce C vitamini, sonra BHA, sonra AHA, ardından diğer tedavilerinizi uygulayın çünkü en uygun sonuç için daha düşük pH’dan daha yüksek pH’a gitmek istersiniz.

Temizledikten ve tonladıktan sonra maske kullandın mı? Tedavileri atlayabilir veya daha da yoğun sonuçlar elde etmek için ikiye katlayabilirsiniz.

Tipik olarak, cildiniz şımartmayı sevecektir (yüzlerde, bir çok ürün cilde masaj yapılır), fakat çok fazla asit, C vitamini veya retinol bazlı formül üzerinde çok fazla katmanlaşmadığınıza dikkat edin. Aksi halde, nemlendirici ve besleyici bileşenlerin katmanları cilt tarafından sevilir.

Adım 5 – Nemlendiriciler

Cildin için çok iyi yaptın. Şimdi, cilt tipiniz için doğru olan bir nemlendiriciyle her şeyi mühürleme zamanı. Cildiniz kuru veya normal ise – özellikle kış aylarında biraz daha ağır bir nemlendirici çok uygundur. Cildiniz yağlı veya karma ise – su bazlı ve gözenekleri tıkamayan daha hafif bir nemlendirici tavsiye edilir. Göz alanının fazladan aşka ihtiyacı olduğunu unutma. Ve elbette, AM, SPF’de her zaman.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.