Kombin Yapmanızı Kolaylaştıran Stil İpuçları

featured

Kombin Yapmanızı Kolaylaştıran Stil İpuçları

Bütünlüğüyle beraber bir iş insanı olmak, aynı zamanda başarılı bir kariyer ve iş oluşturmanın, kişisel bir marka konumlandırmayı ve bunu stliniz aracılığıyla yansıtmayı bilmek anlamına gelir. Stil, imaj ve marka danışmanı Dr. Burçak Ilıman iş hayatının yoğun temposunda kombin yapmanızı kolaştıran stil ipuçlarını paylaştı.

1. Zaman ve Mekan Kesişmesi

Kıyafet, makyaj ve saç stilini günün saatine ve nerede olacağımıza göre ayarlamalısın. Bu nedenle, etkinliklere katılmadan önce nerede olacağı konusunda biraz araştırma yapmalısınız. Ayrıca günün hangi saatinde buluşacağınızı ve hazırlıklarınıza önceden başlayacağınızı düşünün.

2. Renklerin Bıraktığı Etkilerden Faydalanın

Renk temasının ardından, uzmanlar renklerin insanlar üzerinde duygusal bir etkisi olduğunu ve bazı renklerin neşe, huzur ve hatta sinirlilik gösterebileceğini söylüyor. Kendiniz ve çevreniz için en iyi hisleri uyandırmak için rengi stratejik olarak kullanmayı öğrenin.

3. Kapsül Kıyafetlere Yatırım Yapın

Her kadının uzun vadeli bir yatırım olarak görülebilecek klasik bir kıyafeti olmalı. Bunlar arasında: Zarif siyah-beyaz bir blazer, siyah bir elbise, siyah şık bir çift stiletto, beyaz gömlek ve hemen hemen her kot parçasına uyumlu (geleneksel taşlama, yırtma vb.) Olan geleneksel tasarım kotlar. Kıyafet almak için bir servete yatırım yapmak zorunda değilsin. Kaliteli kumaşlar konusunda bilinçli olmak ve tabii ki indirim sürelerini beklemek size bu konuda yardımcı olacaktır.

4. Kıyafetlerinizi Aksesuarlarla Hava Katın

Elbiseniz desenli ise, basit eşarplar tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Bunun bir başka alternatifi, sade bir elbiseye canlılık kazandıracak renkli eşarplardır. Bu arada, aksesuarlardaki eğilimin yükseldiğini hatırlatmakta fayda var.

Ek olarak, düz bir elbise için kullanılabilecek zarif bir kolye ve bileklik, size iş hayatında hem rahatlık hem de şıklık sunacak. Daha büyük aksesuarlar gündüz ve gece daha az resmi etkinlikler için idealdir.

5. Bakımlı Gösterecek Güzellik Rutinleri

Kişisel imajınızı ihmal etmemek için rutin bakım çok önemlidir.

  • Fonksiyonel saç stillerini seçmek, at kuyruğu önemli olabilir. Sadece kadınsı görünmekle kalmayacak, aynı zamanda kurutucular ve şekillendiriciler için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak.
  • Tırnaklarını kısa tutmaya çalış. Bu şekilde bakımı kolay ve hızlı olacaktır. Nazik bir oje tonu zaman kazandırır.
  • Günün makyajını hayatınızdan mümkün olduğunca çıkarın. Her sabah cildinize nemlendirici bir krem ve güneş kremi uygulayın. Sağlıklı cilt, parlak ve sağlıklı bir görüntüyü yansıtmaya yardımcı olacaktır.
  • Makyajı stratejik olarak kullanın, asla abartmayın. Görsel olarak değiştirmeden iyileşen doğal görünümlü makyajı seçin, size canlı ve uzun sürmeyeceklerini gösterecek. Kirpikleriniz için maskara, yüzünüzü vurgulayan nötr tonlu bir ton, yanaklarınıza renk katan yumuşak bir rötuş ve doğal bir ruj kullanın. Bu makyajın uygulanması her sabah yaklaşık 10 dakika sürecektir.
  • Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları edinin, dengeli bir şekilde yiyin, her gece yeterince uyuyun ve düzenli olarak egzersiz yapın. Bu alışkanlıklar, iş hayatınıza daha iyi konsantre olmanıza ve daha fazla enerjiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Fiziksel görünümünüzü ve giyim ve makyaj malzemelerinin stratejik kullanımının, kendinizi çalışma alanınızda referans olarak konumlandırmanıza ve kendi kişisel markanızı yaratmanıza yardımcı olacağını unutmayın.

Stil, imaj ve marka danışmanı Dr. Burçak Ilıman

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü