Kaş Çevresinde ve Arasındaki Kırışıklar için Çözüm

featured

Kaş Çevresinde ve Arasındaki Kırışıklar için Çözüm

Kaş çevresinde ve kaş arasındaki kırışıklar genellikle çok sık şekilde kaş çatma mimik hareketlerin kulllanılmasıyla belirginleşir. Kaş çatma mimik hareketin sürekli tekrar etmesiyle bu kaş çevresindeki kırışıklar artar. Gözümüze fazla ışık aldığımızda, güneşe çıktığımızda gibi gibi bir çok nedenden kaynaklı refleks olarak kaş çatma mimik hareketini çok sık kullanırız. Uzman Dr. Jale Şenyurt kaş çatmaya bağlı, kaş arasında ve çevresinde oluşan kırışıklariçinçözüm önerisinde bulundu.

Zamanla, bölgedeki kasların aşırı güçlenmesi, iki kaş arasındaki derideki derin çizgiler kalıcı bir şekilde görünür ve normal bakış pozisyonu zamanla kaybolur. Kaşlar arasındaki derin çizgi, kişiye kızgın ve sert bir ifade verir. Bu durumda, kaş arası botoksun bu alana uygulanması iyidir. Botoksun yeterli olmadığı daha derin hatlarda derinin altına dolgu maddesi verilir. Bu tedavi genellikle botoks ile birlikte kullanılır. Botox ile çatıklanma hareketini yumuşatır. Botoksun yeterli olmadığı alanlarda, dolgu ile daha yumuşak ve hoş bir görüntü oluşturmak mümkündür. Her iki tedavinin birlikte kullanılması daha iyi ve uzun vadeli sonuçlar verir.

Kaş çizgilerinin orta çizgisini doldurmak ince bir iğne ile cilde hyaluronik asit enjeksiyonu yapmaktır. İşlem sırasında ağrıyı en aza indirmek için, uygulama alanına ilaç kremleri uygulanır. İşlemde kullanılacak dolgu maddesi miktarı soruna göre değişir. Uygulamadan hemen sonra dolum işleri, kırışıklıklar ve derin çizgiler iyileşir. Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte, etkisi ortalama 6-8 ay sürer.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü