Kalça Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?
Kalça Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalça Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça kaldırma estetiği en çok merak ve ilgi duyulan estetiklerden birisi. Silikon popo protezi işlemiyle kalça kaldırma estetiği nasıl yapılır? Güzellik tanımı herkese göre değişkenlik gösterdiği muhakkak, ancak kalça güzelliğinde genellikle talep edilen bazı noktalar vardır. Kalçanın vücut ve popo ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığı zaman yeterli düzeyde ve belirgin olması ve pürüzsüz hatlara sahip yuvarlak görünümde olması herkesin istediğidir.

İhtiyaca göre farklı yöntemler kullanılarak kalçaya şekil verilir. Zayıf ve düz kalçalı bayanlar kalçalarının özellikle pantolon giyince daha belirgin ve dikkat çekici olmasını isterler. Zayıf kişilerden liposuction adı ile yeterli oranda yağ elde etmek mümkün olmadığı için silikon protezler ile kalça şekillendirilir.

Ciddi oranda kilo alıp veren kişilerde kalça bölgesinde düzleşme gelişir. Karında, kalçada ve bacak içi derisinde de sarkma ile beraber olan bu durumda karında, kalçada bacak içi ve popo bölgesi bir arada hepsi gerilir. Oluşan izler bel kısmında bikini bölgesinde gizlenir. Bazen genetik çekimler nedeni ile kalçanın bel ile yaptığı açı geniş tutulur. Popo yandan bakıldığında ise çok belirsizdir. Ancak kalçalarda yeteri oranda yağ vardır. Kalçalardan liposuction seçeneği ile çıkarılan yağlar kalçanın şekillendirilmesi için kullanılabilir. Bu konuda ki uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu seçenek ile ilk başta ödemin de etkisi ile kalçada belirginleşme olurken bu olay 3 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkar. Oturma ve yatma şekilleri nedeni ile bu etkinin uzun olmayacağını tahmin etmek çok güç olmasa gerek.

Silikon Popo Protezi İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalça Kaldırma Estetiği
Kalça Kaldırma Estetiği

Her iki popo yarısının birleşmiş olduğu bölgeden yapılan cerrahi yolla kesi ile popo kası altında her iki popo yarısından bir cep oluşturulur. Bu ceplere de silikon protezler ilave edilir. Burada kullanılan silikon protezler meme silikon protezlerine oranla daha serttir. Bu nedenle ameliyat sonrasında erken dönemde oturma ve kalkma sıkıntılıdır. Cerrahi kesiklerde iltihaplanma tehlikesi yerleşim yeri nedeni ile daha fazladır.

Kalça kaldırma ameliyatı (kalça estetiği) ameliyat sonrasında hijyen çok çok önem kazanır ayrıca güçlü antibiyotikler yardımı ile enfeksiyon önlenmeye çabalanır. Tüm protez işlemlerinde olduğu gibi kalça protezinde de bir kapsül ile protez vücut yapılarından sınırlanır. Bu kapsül bazen darlaşır otururken hastanın sancı hissetmesine sebep olabilir.

Kalça estetik operasyonu  genel anestezi adı altında yapılır, Ortalama 3 saat sürer. 5 günün sonra işe dönülebilir. Doğal olması ve daha çok tercih edilen bir seçenek olmasına rağmen yaklaşık 1 ile 1.5 yılın sonunda yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Ancak rezerv varsa işlem tekrar yapılabilir. Son yıllarda yağ entegresi üzerine yapılan çalışmalarda yapılan bazı teknikler ile yağ kapsüllerinin kalıcı olma olasılığı arttırılmıştır. Kalça estetiği ameliyatı genel anestezi adı altında yapılır ve süresi 1 ile 1,5 saattir. Ameliyat sonrasında 2 hafta özel olarak hazırlanan korse giyilir. 3 gün sonra da işe dönülebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü