Kadınlar İçin En Ateşli 40 Çok Kısa Saç Modeli

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çoğu insan, kısa saça sahip olmanın saç stilinizi sınırladığını düşünür. Pekala, ondan dolgun bir topuz çıkaramayacağın ya da peri saç kesimi ile Viktorya tarzı örgüler yapamayacağın doğru, ama son derece kısa saç şekillendirmek için bundan daha fazlası var. Ayrıca, bu neslin çok kısa saç modelleri sadece “çocuksu”dan “femme fatale”e dönüşmüştür. Moda haftası, bloglar, Hollywood ve daha birçok yüksek profilli çok kısa saç modellerini kullanıyor… Hatta bazıları kafalarını tıraş etme noktasına bile geliyor! Kesin olan bir şey var ki, bu sinirli saç modelleri yakın zamanda kaybolmayacak.

Kısa Saç Modelleri makalemize göz atabilirsiniz.

Kadınlar İçin Çok Kısa Saç Modelleri

Çok kısa saçlı kadınlar için 40 saç modelinden oluşan listemiz burada.

#1: Süper Kısa Ağartılmış Stil

siyah kadınlar için ekstra kısa sarı saç modeli

Kaynak

Çok kısa saç modelleri, belirgin elmacık kemikleri ve harika gözler gibi güzel yüz özelliklerini vurgulamak için harikadır. Bu çok cüretkar bir kısa ‘yap, bu yüzden, punk ve karmaşıklığı harmanlarken dalmayı almak ve süper kısa gitmek istiyorsanız, o zaman bu göz önünde bulundurulması gereken bir bakış. Mavi, hatta iki ton gibi farklı renkleri denemek eğlenceli olur.

#2: Kıvırcık Üst Boya ve Solmaya

Harika bir boya, perma ve soluk kesimi tasarımlarla birleştiren süper kısa bir kadın saç modeli, kulağa zor geliyor ama bu sevimli görünüm inceliği sorunsuz bir şekilde sağlıyor. Bu kesim ile varyasyon için çok yer var. Üstteki vurgular ten renginize uyacak şekilde uyarlanabilir veya doğada bulunmayan bir renkle biraz serseri havası ekleyebilirsiniz.

kadınlar için siyah kıvırcık top undercut

Kaynak

#3: Kadın Tanımlı Pompadour Undercut Fade

Kabarık kadınlar için çok kısa saç kesimleri, kısa kesimin hala çok fazla doku ve vücuda sahip olabileceğini gösteriyor. Berberler bu görünümü başın bölümlerini tanımlayarak elde ederler. Solgunluğun çizgileri, dikkati boyuna ve süpürme kilitlerine kadar çekiyor. Bu kesim, bakımı için sık sık berbere gitmeyi gerektirir, ancak bunun yanı sıra üstteki bukleleri dakikalar içinde elde etmek kolaydır.

kadınların uzun üst kısa kenarları saç modeli

Kaynak

#4: Kaküllü Dokulu Bob

Bu şık küçük bob dokuyu kutluyor. Kaküllerini kaybetmeden çok kısa gitmek isteyenler için mükemmel. 1920’lerin sineklik stilini ve cazibesini sevenler için bu, meşgul bir kadının takdir edeceği iyi ve bakımı kolay bir seçimdir.

kısa dalgalı bob

Kaynak

#5: Astarlı Alttan Kesimli Mohawk

Bu dramatik görünüm, serseri bir çizgiyle inceliği bir araya getiriyor. Burada anlatılan tüm çok kısa kadın saç modellerinden bu tarz, Rihanna’nın saç stillerinin hip hop inceliklerini akla getiriyor. Alttan kesmenin paralel çizgileri çok fazla tanım ve akış sağlar.

women's mohawk by @ksigua.gif

Kaynak

#6: “Mükemmel Üçlü” Saç Kesimi

Üç farklı ve çarpıcı biçimde farklı uzunluk ve dokuları birleştiren bu benzersiz saç kesimi hakkında sevilecek çok şey var. Bu kesimin çizgileri, gelişmiş bir alt kesim oluşturmak için tanımlanmıştır. Daha fazla dramatiklik için bu stil birden fazla renk veya vurgu ile yapılabilir.

kahküllü ekstra kısa kadın saç kesimi

Kaynak

#7: Turuncu Aşk Bukleleri Alttan Kesildi

Harika bir renk, doku ve birkaç uzunluğu birleştirdiğinizde eğlenceli ve çekici çok kısa bir saç modeli elde etmek zor değildir. Bu kesimi bu kadar özel yapan şey, alt kısım ile son derece dokulu ve canlı üst kısım arasındaki traşlı çizgidir.

kadınlar için kısa kırmızı alttan kesim

Kaynak

#8: Dalgalı Klasik Alttan Kesim

Bu çok kısa saç modeli, alt kısmın çok kısa uzunluğuna çarpıcı bir kontrast sağlamak için üstte oldukça fazla uzunluk bırakır. Kesim, oval yüzlü ve iri gözlü bir kadına çok yakışacaktır.

kızlar için kısa katmanlı siyah alt kesim

Kaynak

#9: Süper Kısa ve Havalı Dokulu Kesim

Bu son derece kısa yolun ne kadar yumuşak ve akıcı olduğunu seviyoruz. Üst kısım, farklı dokular ve yönler için pomat veya jel ile şekillendirilebilir. Ayrıca mohawk veya uzun üst kısa kenar stiline dönüştürülebilir.

kadınların kısa küllü sarı saç modeli

Instagram/ @shawnscheepers

#10: 80’lerin Stili Doğal Solması

Bu renk geçişi, doğal kıvırcık saçları cilalı bir stille kontrol altında tutmak isteyenler için harika bir saç modeli seçeneği sunuyor. Yuvarlak bir yüz şekliniz varsa ve bunu kısa bir saç modeli ile görsel olarak düzeltmek istiyorsanız, bu daha klasik oval bir şekil için kafanıza uzunluk eklemenize yardımcı olabilir. Çok kısa saç modelleri şu sıralar çok moda!

kadınların siyah solgun saç modeli

Kaynak

#11: Karışık Alttan Kesilmiş Saç Modeli

Güzel yüzünüze tanım eklemek istiyorsanız, bu süper kısa saç modeli kadınlar için etkileyici bir örnek. Soldurmanın tasarımını herhangi bir favori deseninize değiştirmeyi görebilirdik. Çekici, kıvrımlı dokuya birçok farklı saç ürünüyle ulaşmak kolaydır.

ekstra kısa dalgalı kadın alt kesimi

Kaynak

#12: Çok Renkli Doğranmış Stil

Bu şirin stil, doku karışımından canlı renk karışımına kadar birçok farklı göz alıcı öğeyi birleştirir. Kör kaküller 1920’lerdeki eski saç kesimlerini hatırlatıyor.

künt patlamalarla dalgalı peri

Kaynak

#13: Öne Çıkanlar ile Dalgalı Alttan Kesim

Katmanlı ve renkli artı kısa ve sağduyulu, şık ve baş döndürücü eşittir. Bunun gibi kısa, eğlenceli ve dalgalı bir tarz, öne çıkanlar ve vurgulananlar ile denemeler yapmanız için yalvarır. Ne zaman bir değişiklik istersen, bir renk cümbüşü işini görecektir.

pastel pembe vurgulu sarışın alttan kesim

Kaynak

#14: Dokulu Rüya Kısa Yolu

Kaküllerdeki vurgular, dikkatleri gözlere çekmek isteyenler için harika bir şey olabilir. Günümüzde popüler olan gerçekten kısa saç kesimleri, her şeyden önce dokularıyla öne çıkıyor ve bu iyi bir örnek.

patlamalı siyah peri

Kaynak

#15: Gümüş Fauxhawk

Düz saçlar için mükemmel olan bu stil, dalgalı buklelerde de güzel (ama farklı) görünecek. Tuz ve biber rengi ve açılı katmanlar, her yaşa uygun keskin bir stil oluşturur.

Kadınlar için Asya tuzu ve biberi sahte şahini

Kaynak

#16: Violet Perfection Undercut

Bu kesimin sanatsal çizgileri ve pastel rengi onu en popüler çok kısa saç kesimlerinden biri yapıyor. Pastel mor renk tonu şu anda yüksek talep görüyor. Korkak olmaktan çok yumuşak ve kadınsı görünüyor.

pastel mor alttan kesilmiş saç modeli

Kaynak

#17: Parlak Macenta’da Kase Kesimi

Bu saç modeli kesinlikle yenilikçi. Kalın düz saçlara ve oval yüz şekline en uygun olan günümüzün kase kesimi, en büyük etkiyi yaratmak için alışılmadık bir renge ihtiyaç duyuyor. Burada kullanılan zengin macenta tonu parlak ancak derin ve sofistike.

kızlar için hipster kase kesim

Instagram/ @catladydoeshair

#18: Spiky Rocker Üç Tonlu Undercut

Bu eğlenceli ve keskin tasarım her yaştan kadına çok yakışıyor. Renk, en sevdiğiniz tonlara uyacak veya göz renginizi ve ten tonunuzu iyileştirecek şekilde değiştirilebilir.

kadınların dikenli alttan kesilmiş saç modeli

Kaynak

#19: Asimetrik Konik Saç Kesimi

Çok kısa saç modelleri oldukça yaratıcı olabilir, bu fotoğrafa bakmanız yeterli. Bu kesime giren tasarım, eğlenceli dalga benzeri bir desen oluşturur. Bakımı kolay, üstte kırpılmış bukleler, bu saç stilini normal bir berber ziyaretinden biraz daha fazlasını gerektiren zahmetsiz bir saç modeli haline getirir.

tasarımlı kadınların kısa konik saç kesimi

Kaynak

#20: Fransız Örgü Rüyası Alt Kesimi

Bu hoş ve belirgin kadınsı alt kesim, çeşitli farklı örgülerle giyilebilir veya bir tarafa serbestçe asılmasına izin verilebilir. Öne çıkanlar veya vurgulananlar, stile daha fazla farklılık katabilir.

örgülü üst kısım ile alttan kesme

Kaynak

#21: Kıvırcık Kısa Üst

Kadınlar için çok kısa saç modelleri genellikle bir tür şekillendirme içerir. Bu yüksek üst kesim, üst kısmı biraz daha uzun tutar ve yanları şekillendirerek yüksek bir üstün modern bir kadın versiyonunu oluşturur. Her şeyle giyin çünkü yapabilirsiniz… ve harika görüneceksiniz!

kadınlar için çok kısa doğal saç modeli

Instagram/ @itstoian

#22: Audrey

Bu klasik peri kesimi 1950’lerde ünlü Audrey Hepburn tarafından popüler hale getirildi. Her zaman çok kısa saçlara sahipti ve sade, şık elbiseler içinde güzel görünüyordu. Bu görünüm, hem yanları hem de arkayı sivrilterek yaratılırken, ön kısımda süpürmek için biraz daha uzun patlamalar bırakıyor.

retro peri saç modeli

Kaynak

#23: Bugün Punk

Punk Rock hayranlarının görünümü son 40 yılda çok az değişti. Renkli, dikenli bir peri, kadınlar için klasik ve gerçek kalan çok kısa saç modellerinden biridir. Bu stil, biraz yükseklik ve derinlik vermek için çivili ve dokulu doğal olarak koyu renkli saçlarla birlikte biraz kırmızı içerir.

dikenli iki tonlu pixie

Instagram / @futurevanitynovelty

#24: Sineklik Yeniden Doğdu

Afrikalı-Amerikalı saç, kısayken şekillendirmek için harika! Ayarları iyi alır ve bu gerçek dalga mükemmel bir örnektir. Ağda veya güçlü tutma jeli gibi şekillendirici ürünlerle şekillendirilen bu parmak dalgaları, kuruması için iğnelerle kesilir ve ardından saç sabitlendiğinde iğneler çıkarılır. Sadece güzel!

parmak dalgalı çok kısa saç modeli

Instagram / @friendssalonnola

#25: Kısa Tüylü Bob

Gerçekten kısa saç kesimi ararken, saç kesme makinesiyle yetinmek zorunda olmadığınızı unutmayın. Bu çok kısa bob, görünüşünüzle oynamanız için size çok daha fazla özgürlük verir. Yüzü aydınlatmak için üst katmanlara parlak bir sarışın uygulanır. İnce telli saçlar için güzel bir kesim ve renk.

ince saçlar için kısa kıvrımlı bob

Kaynak

#26: Kısa Altın Sarısı Saç Modeli

Bu son derece kısa görünüm, doğal kıvrımı çarpıcı bir sarı renkle birleştirerek geleneksel stili yeni bir şekilde harmanlıyor. Üst kısmın biraz daha uzun olması, onu bir yan parça ile şekillendirebileceğiniz anlamına gelirken, arka kısım daha kısa bir uzunlukla derli toplu ve yönetilebilir tutulur.

Afrikalı Amerikalı kısa kıvırcık sarı saç modeli

Instagram / @friendssalonnola

#27: Geriye Taranmış Kısa Stil

Benzersiz bir zarafete sahip çok kısa saç modelleri için, resmi bir kabarıklığın yerini alabilecek bu sevimli stilden başkasını aramayın. Üst kısım köklerden kıvrılır ve zarif bir şekilde geriye doğru süpürülür. Balayage vurgularının tozlanması, görünümü daha da zarif hale getiriyor.

kadınlar için çok kısa resmi saç modeli

Kaynak

#28: ​​Gri Peri Kesiminin Tonları

Kısa saç modelleri kalın saçlar için tam bir rahatlama sağlar! Bu görünüm kolay çünkü kısa ve dokulu. Tarzınızı kişiselleştirmek için, benzersiz saç renginizi oluştururken karışıma bir funda grisi tonu ekleyin ve kendinize en iyi arkadaşınızdan tamamen farklı bir şey elde edin. En azından şimdilik!

çok kısa dokulu gri saç modeli

Instagram / @futurevanitynovelty

#29: Kısa Esmer Katmanlı Peri Kesimi

Daha şık, çok kısa saç kesimleri için ilhamınız burada başlıyor! Bu, daha açık bir renk tonu ile daha kısa kenarlardan ve enseden ayrılan öne doğru taranmış üst kısmı oluşturur.

çok kısa iki tonlu kahverengi saç modeli

Instagram/ @hairbykristenh

#30: Kadınlar için 360 Dalga

Aşırı kısa saça sahip olmak, kısa saç kesimi yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu görünüm, yüksek parlaklıkta bir kaplamaya sahip dişi 360 dalgalara sahiptir. En arka kısım pürüzsüz ve düz tutulur ve favoriler düzgün bir şekilde kesilir ve biraz kıvrılarak şekillendirilir.

kadınların dalgalı saç modeli

Kaynak

#31: Kıvırcık Saçlar İçin Çok Kısa Saç Modeli

Audrey Tautou, kıvırcık saçlar için çok kısa bir saç kesimine sahip. Bu sevimli ‘yapma’ fikri, 60’larda popüler olan Fransız saç stilleriyle ilişkilidir. Gerçekten çok genç ama şık bir görünüm yaratıyorlar. Saçınız ister profesyonel permalı ister doğal olarak kıvırcık olsun, bu geleneksel yumuşak bukleler yalnızca bir miktar saç serumu (kıvırcık bukleleri önlemek için) ve nazikçe tarama ile kolayca elde edilebilir.

kadınlar için çok kısa kıvırcık saç modeli

magicinfoto / Shutterstock.com

#32: Parlak Vintage Bukleler

Şık dalgalar ve bukleler, yılın trendi olarak modada büyük bir geri dönüş yapıyor. Islak kıvırcık görünümler bu günlerde birçok ünlü tarafından giyiliyor. Pekala, bu parlak dalgalar, pixie saç kesimi yapan biri üzerinde göz alıcı görünebilir. Bu biçimli bukleleri elde etmek için ¾” fıçı saç maşanızı veya minik Velcro silindirlerinizi hazırlayın. Saçınıza bol miktarda saç parlatıcı serum uygulayın ve bukleleri şekillendirmek için ince tutamları ayırın.

kıvırcık saçlar için çok kısa kadın saç modeli

Helga Esteb / Shutterstock.com

#33: Klasik Sarışın Peri

Elizabeth Olin’in porselen cildi, güzel sarı peri saç kesimiyle mükemmel bir şekilde ortaya çıkıyor. Elizabeth’in perisi diğerleri kadar kısa değil çünkü aktris daha klasik görünümlü bir saç kesimini tercih etti. Bir tarafa süpürülen dolgun parlak kakülleriyle Elizabeth harika görünüyor! Bu saç stilinin yumuşak ve zarif görünmesini sağlamak için ince dişli bir tarak ve seramik düzleştirici kullanın.

kadınlar için çok kısa sarı saç modeli

Debby Wong / Shutterstock.com

#34: Ortadan Ayrılmış Bob

Çok sert bir şeyle ilgilenmiyorsanız ve güvenli tarafta kalmayı tercih ediyorsanız, kısa bob kesimle hiçbir şey ters gitmez. Ciara’nın çok güzel bir yüzü var ve kısa saçları onun hatlarına tüm doğru vurguları yapıyor. Bu görünümü yeniden oluşturmak için saç düzleştirici veya 2 inç maşa maşası kullanabilirsiniz. Doğru canlılığı ve şekli elde etmek için saçı düz tutmanız ve uçlarını içe doğru kıvırmanız yeterlidir.

çok kısa bob saç modeli

Joe Seer / Shutterstock.com

#35: Platinum Blonde Quiff Pompadour

Bu görünüm, Portia de Rossi’nin imza saç modellerinden biridir. Quiff pompadour’lar her zaman kırmızı halı ve podyumlarda kendilerini ifade ederler, bu da bu saç stilinin son derece klas, zarif, sinirli ve sadece sıcak olduğunu kanıtlıyor. Kısa saçlı kadınlar için, özellikle büyük bir baloya veya resmi bir etkinliğe katılacaksanız kesinlikle denemeniz gereken bir saç modeli.

kadınlar için arkası çok kısa saç modeli

Helga Esteb / Shutterstock.com

#36: Yandan Süpüren Saçaklı Peri

Anne Hathaway Les Miserables için kafasını tıraş ettiğinde kim şok olmadı? Büyüleyici uzun kilitlerine veda ederken hepimizin OMG’ye gittiğinden çok eminiz. Anne saçını uzatırken, sadece çok kısa bir peri saç kesiminin korkulacak bir şey olmadığını kanıtladı! Açık kumral saç rengini, yandan taranmış saçaklarını ve harika dokusunu çok sevdik. Tarz, Anne’nin yüzünü olduğundan daha da sevimli kılıyor!

kahküllü kadınlar için çok kısa saç modeli

Jaguar PS / Shutterstock.com

#37: Çok Kısa Mohawk

Elbette maceracı bayanlar için daha çarpıcı saç modelleri var. Miley Cyrus, kadınlar için akıllara durgunluk veren bir Mohawk sergiliyor. Saçlarını en yumuşak tereyağı sarısı tonuna boyattı ve başının yanlarını düzgünce kısa kestirdi. Tam bir baş döndürücü olmak istiyorsanız bu saç modeli tam size göre!

Miley Cyrus çok kısa saç modeli

DFree / Shutterstock.com

#38: Son Moda Çivili Saç Modeli

Ah evet, bu sarı renk tonu, koyu teni inanılmaz bir şekilde ortaya çıkarıyor! Nene Leakes, kremsi sarıya boyanmış saçları ve hafif sivri uçlarla şekillendirilmiş kısa saç kesimi ile bize nasıl hava atılacağını gösteriyor. Bu şık saç modeli bir rock yıldızı izlenimi veriyor ve bu çok iyi bir şey değil mi? Sivrilik derecesini ayarlayabilirsiniz. Sadece uygun miktarda saç jölesi veya ağda kullanın.

çok kısa sarışın kadın saç modeli

DFree / Shutterstock.com

#39: Yandan Ayrılmış Çok Kısa Saç Modeli

Yumuşak dalgalar ve asimetri karışımı olan başka bir benzersiz saç modeli. Nicky Whelan’ın yaptığı bu Hollywood kuralını elde etmek için, kökleri düzeltmeniz, tüm kilitlerinizi bir tarafa taramanız ve saçakları kıvırmanız gerekir.

yan alt kısmı kesik kadınlar için çok kısa saç modeli

Helga Esteb / Shutterstock.com

#40: Pixie İçin Kısa Yumuşak Bukleler

Toni Braxton’ın bukleleri yumuşak ve doğal görünüyor. Bu tarz bize Audrey Tautou’nun sporunu hatırlatıyor. Buradaki tek fark, Toni Braxton’ın daha kısa bir saç kesimi yapmasıydı- çok daha kısa. Siyah saçları, kısa bir kadınsı saç kesimi için doğru miktarda hacimle buklelerin daha tonlu görünmesini sağladı.

Tüm bu muhteşem saç modellerini gördükten sonra, hala çok kısa saçlara sahip olmanın sizi saç şekillendirmede sınırladığını düşünüyor musunuz? Kısa saçlar için çok sayıda ilham verici saç modeli fikri var ve keşke hepsini buraya dahil edebilseydik. Ama yine de modanın sınırı yok! Keşfetmeye devam edin ve yeni, şık saç stilleriyle kendinizin yeni, daha parlak bir versiyonuna dönüşme konusunda daha maceracı olun!

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü