Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz Altı Morlukları için Doğal Maske Tarifleri

featured

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz Altı Morlukları için Doğal Maske Tarifleri

Göz altı morlukları, hem kadınların hem erkeklerin çok şikayet ettikleri bir cilt problemidir. Göz altı morluklarını tedavi etmek mümkün. Göz altı morlukları nasıl geçer diye soruyorsanız göz altı morlukları için doğal maske tarifleri uygulamalarından yararlanarak göz altı morluklarını geçirmeniz mümkün.

Göz Altı Morluklarını Neler Oluşturuyor?

Göz altındaki morluk, düzensiz uyku, yorgunluk, sağlıksız beslenme, alkol, stres, çevresel ve genetik faktörler gibi birçok nedenden dolayı oluşabilir. Göz altındaki morlukları kalıcı bir kapatıcıyla gizlemeye çalışıyorsanız, doğal önerilerimiz var. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskelerle göz altı morluklarını azaltabilir veya hatta zayıflatabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları için Patates Maskesi 

Malzemeler:

  • 2 çay kaşığı patates suyu
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı buğday yağı

Hazırlanması:

Tüm malzemeleri karıştırın ve bir şişeye dökerek ağzını kapatın. Göz altlarına tampon hareketlerle yedirerek uygulayın. Birkaç dakika sonra nemli bir pamuk yardımıyla göz altınızdan bu karışımı temizleyin. Göz altı morluklarınızın nasıl geçtiğini 3-4 uygulamadan sonra görmeye başlayacaksınız. Bu işlemi haftada bir kere tekrar etmeniz yeterli olur.

Göz Altı Morlukları için Gül Suyu Maskesi 

Malzemeler:

  • 4 tatlı kaşığı gül suyu
  • 2 tatlı kaşığı süt

Hazırlanışı:

Gül suyu ile soğuk sütü karıştırın. Pamuk yardımıyla karışımı gözlerinizin üzerinde tutarak 15-20 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

KAHVE MASKESİ

Malzemeler:

  • 2 çay kaşığı kahve
  • 2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı:

Kahve ile Hindistan cevizi yağını iyice karıştırdıktan sonra göz altlarınıza sürün. 10 dakika bekleyin ve güzelce durulayın. Bu karışımı biraz fazla hazırlayıp bir sonraki kullanım için buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Maskenin ölçüleri hep 1’e 1 olmalı; 5 kaşık kahve ve 5 kaşık Hindistan cevizi yağı gibi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü