Geçmişten Gelen Güzellik Sırları

featured

Geçmişten Gelen Güzellik Sırları

Geçmişte çok yaygın olarak kullanılan bazı güzellik sırları bugüne kadar popülerliğini korumuşsa çok etkili güzellik sırların olduğuna şüphe olmamalı. İşte imparatorluğunu korumaya devam eden güzellik sırları…

Saç Kınası

Saçlarınızda kimyasal kullanmaktan hoşlanmıyorsanız veya hassas saç deriniz varsa, saçınızı saç kınası yakıp boyayabilirsiniz. Bu yöntemle doğal bir görünüme sahip olacak ve aynı zamanda saç köklerini güçlendireceksiniz.

Cilt Yağını Temizleyen Neem Bitkisi

Hindistan’da kutsal bir bitki olarak kabul edilen neem bitkisinin faydaları yüzyıllar önce keşfedildi. Kısa sürede yaraları iyileştiren bu bitki aynı zamanda maske olarak da kullanılır. Salatalık ve lor peyniri ile birlikte kullanıldığında aşırı cilt yağını temizler.

Özellikle Sivilceler için Kullanılan Kil Maskesi

Vücuttaki toksinleri uzaklaştırmanın ve sivilceleri yok etmenin en doğal çözümü kil maskesidir. Kilin bu özelliği eski zamanlardan beri bilinmektedir. En doğal çözümlerden biri olan kil maskesi bugün hala kullanılmaktadır.

Sivilcelerden Elma Sirkesi ile Kurtulabilirsiniz

Cildi Güzelleştiren Avokado Maskesi

Aztekler avokado’nun faydalarını erkenden keşfetti. Tarihteki ilk avokado maskesini yapan Aztek kadınları güzelliklerini avokadoya borçluydu. Avokado’yu ezip yüzünüze sürerseniz, cildinizin nemlendiğini ve parladığını fark edeceksiniz.

Avokado Yüz Maskesi Çeşitleri

El bakımında Badem Yağı

Eski Fransız kraliçesi Marie Antoinette’nin el bakımı sırrı badem yağında gizli. 1700’lerde yaşayan Kraliçe, ellerini gül suyu ve badem yağı karışımıyla nemlendirdi. 18. yüzyılda Marie Antoinette tarafından kullanılan bu nemlendirici formül, modern zaman kadınların kurtarıcı tariflerinden biridir.

Banyo Suyunuza Gül Yaprakları Ekleyin

Babil medeniyetinde yaşayan kadınlar, gül yapraklarının ciltteki yararlarını fark ettiler ve banyo sularına gül yaprakları eklediler. Bu yöntemi de uygulayabilirsiniz. Gül yaprakları cildinizi nemlendirir ve genç tutar.

bayanguzellik 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü