Ev Yapımı Peeling için Sabun

featured

Ev Yapımı Peeling için Sabun

Peeling yapmanın en basit ve pratik yolun peeling sabunuyla olduğunu biliyor muydunuz? Tahmin etmesi kolaydır, peeling için yapış yapış maskeler sürüp tekrar tekrar durulmaya gerek kalmadan evde kendinizin hazırlayabileceği malzemelerle peeling sabunu elde ederek yüzünüzdeki ölü hücrelerden derinlemesine arındırabilirsiniz.

Ne Gerekli?

  • 500 gram doğal sabun bazı
  • 1 çorba kaşığı kahve tozu
  • 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • Kuşburnu yağından birkaç damla

Ne Yapıyoruz?

Sabun bazını bir tencereye koyun ve ocağı ısıtmak üzere açın. Sabunların bir kısmı eridikten sonra kahve tozu ve yulaf ezmesi ekleyin. İyice karıştırın ve malzemeler birbirleriyle iyice karıştıktan sonra ocağı kapatın.

Ardından kuşburnu yağı ekleyin ve tekrar karıştırın. Karışımı kalıplara dökün ve 24 saat soğumaya bırakın.

Hazırladığınız bu peeling sabununu duştan çıkmak üzereyken peeling yapın. Sıcak ve ılık arasındaki su ve buharın etkisiyle duşta gözenekleriniz açılır. Açık gözenekler ise temizlemek için iyi bir fırsattır. Bu nedenle, duştan tam çıkmak üzereyken peeling yapmanız önerilir. Duş haricinde ise, sıcak suya havlu batırarak yüzünüzde biraz bekleterek de gözeneklerinizi açabilirsiniz.

Peeling Sabununun Faydaları

Sabunu hazırlarken kullandığımız her malzeme aslında cilt için çok faydalı malzemelerdir. Yulaf ezmesi, cilt yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir. Kahve tozu ise (türk kahvesi ideal) hem cildi nemlendirir hem de en büyük peeling görevini kahve tozu görür. Şeker gibi kahve tozu da ölü hücrelerin temizlenmesinde kullanılan en iyi peeling malzemeleri olarak geçebilir. Karışıma eklediğimiz son malzeme, kuşburnu yağı ise cildi besler ve nemlendirir. Bunların hepsi bir araya geldiğinde vazgeçemeyeceğiniz bir güzellik ürünü yaratır.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü