Estetik Cerrahi Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Estetik Cerrahi Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Günümüzde, insanlar istediği güzelliği estetik operasyonlar sayesinde erişebiliyorlar ve bir çok kişi estetik operasyon yaptırmak istiyor. Malum estetik operasyonlara talepler bu kadar artışa geçince internet ortamında birçok yanlış bilgi ve ön yargı bulunuyor. Bunların arasından en çok konuşulan doğru bilinen yanlışlar başlık altında Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Dürdane Keskin bilgiler verdi.

Estetik Operasyonlar…

Yanlış: Kansere dönüşebilir

Doğru: Vücutta çok var. Riskli moller uzman hekim tarafından değerlendirilmeli ve şüpheli görünüşler alınmalıdır. Benim için açık tenli, renkli gözler ve kızıl saçlı insanlar risk altında.
Kötü huya dönüşme yeteneği ile benlerin vücudunda kalmak tehlikelidir. Cerrahi olarak çıkarılmış akarlar kansere dönüşmez, ancak kanserin erken teşhisini engeller.

Yanlış: Meme büyütme emzirmenin önündeki bir engeldir. Silikon süte geçebilir.

Doğru: Silikon protez, meme büyütme cerrahisinde en sık kullanılan yöntemdir. Silikon protezler, göğsün daha ileri görünmesini sağlamak için göğsün arkasına veya göğüs zarının arkasına yerleştirilir. Bu şekilde, meme dokusunun bütünlüğü bozulmaz. Protezler vücut tarafından zamanla yapılan kapsüller ile sarılır. Bu şekilde, silikon meme ile temas etmemektedir. Silikon protez ile meme büyütme işleminden sonra emzirme kapasitesi bozulmaz.

Yanlış: Estetik ameliyatlar yetişkin bir yaşta yapılabilir. Çocuklar için uygun değildir.

Doğru: En sık uygulanan plastik cerrahi kova, kulak düzeltmedir. Çocuklar yetişkinlere göre çok acımasız. Birbirlerinin kusurlarına karşı saldırgan olabilirler. Bu nedenle kulak ameliyatı için en uygun dönem okula başlamadan 5 ila 6 yıldır. Kulaklar 5 yaşındayken, neredeyse büyürler. Ayrıca yetişkinlerde kıkırdaktan daha yumuşak olduğundan kolaylaşır. Bu sayede operasyon yaşam boyu kalıcıdır.

Yanlış: Liposuction ile kilo vermek mümkündür.

Doğru: Liposuction vücut şekillendirme ameliyatıdır. Bölgesel fazla yağlar emilir ve vücut oluşur. Liposuction ile inceltme sağlanır. Ancak zayıflama sağlanmaz. Postoperatif kilonuzdan alınan yağ miktarında azalma yoktur.

Yanlış : Sezaryen sırasında karın gerilmesi mümkündür.

Doğru: Hamilelik, karın bozulmasına neden olur. Bebek doğduğunda rahim doğumdan sonra hala büyüktür. Uterusun eski boyutuna ulaşması yaklaşık 6 ay sürer. Bu dönemde, karın derisinde bir miktar iyileşme vardır. Erken cerrahi ile yeterli düzeltme yapılamayabilir. Bu yüzden en az 6 ay beklemelisin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü