Düşük Kaşlar için Çözüm Alternatifleri

featured

Düşük Kaşlar için Çözüm Alternatifleri

Düşük kaşlar, yüzümüzdeki ifadeyi yorgun ve öfkeli bir hale getirebilir. Kaşlar yüze ifade veren en önemli unsurdur. Özellikle orta yaşlara doğru kaş düşüklüğü şikayeti artar. İşte düşük kaşlar için çözüm alternatifleri…

Güneşe maruz kalma, çevresel faktörler, yer çekimi, doğal yaşlanma sürecinde konsantrasyon ve kıvrılma gibi tekrarlanan hareketler alın yüzeyinde çizgilerin oluşmasına neden olur. Birçok hasta, bu çizgilerin genel estetik görünümü üzerindeki olumsuz etkisinden rahatsızdır ve bu rahatsızlıkları gidermek için alın germe estetik operasyonları tercih ederler.

Günümüzde modern cerrahi alanındaki gelişmeler sayesinde; çok küçük kesiler kullanılır ve bu kesiler saç çizgisi nedeniyle asla görülmez.

Aşağıdaki durumlara çözüm arayan kadın ve erkekler, alın germe için iyi adaylardır:

  • Alında derin, yatay kırışıklıklar
  • Kaşlardaki düşüklük nedeniyle öfkeli veya yorgun görünüm
  • Kaşlar arasında ve burnun üst kısmında çizgilenme

Seçenekler

Koronal Kesi Tekniği: Bu yaygın olarak kullanılan alın germe tekniği, genellikle saçla kapatılan bir kesi kullanır. Kesi kulakların üstünden başlar ve kafatası derisinin üzerinden devam eder. Bazı hastalarda saç hattında yükselmeden kaçınmak için insizyon saç hattının önünden geçer.

Endoskopik Alın Germe: Bu sınırlı kesi tekniği cerrahi görüntüleme için bir endoskop (sonunda bir video kameraya bağlı ışığı olan ince bir tüp) kullanır. Uzun bir kesi yerine kafatası derisindeki birkaç tane kesiden bu endoskop yerleştirilir ve iyileşme dokusunu minimize eder ve iyileşme süresini kısaltır.

Diğer Sınırlı Kesi Teknikleri: Bazı sınırlı kesili alın germe teknikleri bir endoskop kullanmadan yapılabilmektedir. Düşük kaşları germek için şakak bölgesinde küçük kesiler yapılabilir, kaş çatmaya bağlı çizgileri düzeltmek için ise üst göz kapağı kesileri tercih edilebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü