Dudak Kontürü Yaptırmanın Avantajları

Kalıcı dudak kontürü
Kalıcı dudak kontürü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dudak Kontürü Yaptırmanın Avantajları

Kalıcı dudak kontürü, dudaklarınızı olduğundan daha dolgun ve canlı görünüm kazandırır. Makyaja harcadığınız vakitten tasarruf etmenize ve makyajdan gelen güzelliği doğallık ile kavuşturur. Dudak kontürü, son zamanlarda yaygınlaşarak popülerleşen bir kalıcı makyaj uygulaması haline geldi. Kontür ve Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, kalıcı dudak kontürü uygulaması ile sahip olacağınız ne gibi avantajlarınız olacağını anlattı.

Dudak Kontürü Dudaklara Canlılık Katıyor

Zaman sadece gitmiyor, giderken de bizden alacak olduğu çok şey oluyor. Bazen cildimizin canlılığını, bazen de dudaklarımızın canlılığını ve rengini alıyor. Çünkü yaşlandıkça, dudaklar eski renklerini kaybeder ve soluk bir görüntüye ulaşır. Dudaklar, kan akışını azaltarak ve hücre yenilenme oranını azaltarak kırmızı veya pembe görünümlerini kaybederler. Zamanın yanı sıra anemi, vitaminsizlik ve hormonal koşullar da dudak renginin kaybolmasına neden olabilir. Bu noktada, aktif olan dudak çevresi, dudakların içini aygıtlar ve bitkisel boyalar vasıtasıyla renklendirir ve istenen canlılığı sağlar.

Kalıcı dudak kontürü
Kalıcı dudak kontürü

Dudak Kontürü ile Dudaklar Daha Dolgun

Pek çok insan doğuştan ince dudaklara sahip olabilir veya dudaklar, yaşlandıkça azalan kolajen nedeniyle eski dolgunluklarını kaybedebilir. Her ne kadar yeni nesil uygulamalar sayesinde bunlar bir sorun olmasa da, birçok insan dolgun dudaklara sahip olmak istediği gibi dudak dolgunlaştırıcı estetik işlemlere başvurmaktan endişeleniyorlar. Bu noktada, pratik ve uzun süreli kalıcı çözümler sunan dudak kontürü, tamamıyla doğal boyalar ile dudağı renklendirir. Ayrıca bu işlem, dudak şeklinizi vurguluyor. Aynı zamanda dudak dolgunlaştırma uygulamasındaki gibi deri altına değil, derinin üst kısmına yapılan bu uygulama sayesinde hiç acı hissetmeden dudak çok daha kolay şekillendiriliyor.

Dudak Kontürü Sayesinde Zamanınız Size Kalır

Zaman bu kadar hızlı akıp giderken bizim için zaman önem taşıyor. Vakitten ne kadar tasarruf edersek vaktimiz bir o kadar bize kalır. Dudaklarınıza yapacak olduğunuz makyaj için harcayacağınız bu zaman kalıcı dudak kontürü sayesinde size kalacaktır. Çalışan kadınların sabahın erken saatlerinde makyaj yapması, bu noktada kalıcı uygulamaların gerekliliğini artırmaktadır. Dudak konturu uygulaması kişiden kişiye değişir, ancak dayanıklılığı 3 ile 5 yıl arasında değişir ve ruju makyaj rutininden çıkarmakla büyük bir zamanınız size kalır.

Kalıcı dudak kontürü
Kalıcı dudak kontürü

Dudak Kontürü Dudak Şeklinizi Ortaya Çıkartacak

Bir kişinin sahip olduğu dudak şekli bazen yüzün diğer parametreleri ile uyumlu olmaz. Bununla birlikte, ideal dudak şeklini belirlemede en önemli kriter, dudak şeklinin yüz şekli ile uyumudur. İdeal dudak şeklini belirlerken yüzün yuvarlak, oval veya kalp şekli ile çene ve elmacık kemiklerinin kendine has özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Dudak konturu, yüze en uygun dudak şeklini sağlayarak ideal dudak şeklini çizer. Mevcut hataları düzelterek, dudağa simetrik bir görünüm kazandırır.

Kontür ve Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü