Kapat

Kusursuz Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Kusursuz Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Kırmızı ruj uygulamasına geçmeden önce, sizin için ideal olan kırmızı tonu seçmelisiniz. Tonu belirledikten sonra, mat mı yoksa parlak mı olduğuna karar vermelisiniz. Bu iki adım tamamlandığında, şimdi kusursuz kırmızı ruj sürmek için püf noktalarına gidebiliriz.

1. Adım: Nemlendirin

Rujunuzu sürmeye başlamadan veya makyajınızı yapmadan önce cildiniz gibi dudaklarınızı da nemlendirin. Bunun için dudak balsamını kullanabilirsiniz. Dudak nemlendirme kremi uygulandıktan hemen sonra ruj uygulamayın. İlk önce mendil ile dudağınızda artan fazla nemi alın.

Adım 2: Fırça Kullanın

Dudaklarınıza kırmızı ruju sürmek için bir dudak fırçası kullanarak sürebilirsiniz. Böylece taşmaların önüne geçebilirsiniz.

Adım 3: Dudak Kalemi

Dudak kalemini eşitlemek ve dudak çizgilerini mükemmelleştirmek için uygulayın. Kusursuz bir görünüm için rujunuzla aynı renkte bir dudak kalemi seçin. Koyu veya açık kalem hoş görünmeyebilir.

Adım 4: Silme İşlemi

Bir mendille, fazla ruju alın. Mendili nazikçe dudağınıza bastırarak bunu yapabilirsiniz. Fazlalıkların alınması, ruj kalıcılık süresini artırır.

5. Adım: Dudak Kenarı

Dudaklarınızın kenarlarını bir fırça yardımıyla kapatıcı sürün. Fırçanın ucuna çok az miktarda kapatıcı uygulayın ve dudaklarınızı temizleyin. Böylece dudak kenarına taşmış bir görüntü olmayacak, dudaklarınıza kusursuz ve dolgun bir görünüm vermiş olacaksınız.

Bayan Güzellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir