Diyette Kaçamak Nasıl Telafi Edilir

Diyette Kaçamak Nasıl Telafi Edilir
Diyette Kaçamak Nasıl Telafi Edilir

Diyette Kaçamak Nasıl Telafi Edilir

İnsanların büyük bir çoğunluğu dış görünüşlerinden memnun değillerdir.  Birçoğu internetten bulduğu diyetleri deneyerek forma girmeye çalışmaktadırlar. Ancak bu kesinlikle kaçınılması gereken bir durumdur. Bu konuda tecrübe sahibi olmayan bir insanın kendi kendine bunu yapmaya başlamasının bir anlamı yoktur. Bir diyetisyene başvurarak neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğrenmelidir.

Diyet Yapıyorum Ama Zayıflayamıyorum

İrade, her insanda olan ve asla kaybedilmemesi gereken bir şeydir. Kendi sağlığını düşünen, vücutlarının daha güzel görünmesini isteyen insanların en başta değerini bilmeleri gereken şey onların sahip olduğu iradeleridir. Daha sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olma sürecinde, pes edilmemesi gerekmektedir. Pes edildiği zaman, o zamana kadar yapılan her şeyin boşa yapılmış olması anlamına gelir. Bu da kişinin moralini ve motivasyonunu alt üst eder.

Diyette Kaçamak Nasıl Telafi Edilir
Diyette Kaçamak Nasıl Telafi Edilir

Ancak zayıflama sürecinde bunun telafisi mümkündür. Kişi bu süreçte kendisine çeşitli cezalar ve ödüller koymalıdır. Bunları da başkaları değil kendisi belirlemelidir. Çünkü nasıl mutlu olabileceğini en iyi kendisi bilmektedir. Ödüllere ulaşabilmek için de küçük hedefler olmalıdır. Hedeflere ulaşıldıkça ve ödüller kazanıldıkça daha başarılı hissedilecektir. Bu küçük başarılar sayesinde bu süreçteki insanlar yüksek motivasyona sahip olmaktadırlar.

Diyet süresince yapılan her hatanın telafisi olmak zorundadır. Eğer bu süreçteki kişi bir hata yaptığını düşünüyorsa, o gün daha çok efor sarf etmeli ve bunu bir daha yapmayacağına dair kendini defalarca ikna etmeye çalışmalıdır.

Diyette Çevresel Etkenler

Çevresel faktörler bu süreçte oldukça önemlidirler. Bu faktörler, bu süreçteki insanların akıllarını çelebilirler ve yapmaması gereken şeyleri yaptırabilirler. Ancak insanların hedeflerine ulaşma istekleri, bu durumu ortadan kaldıracaktır. Çünkü insanın istediğini yapabilmesi ve bunu yapabildiğini çevresindekilere kanıtlaması gerekmektedir.

İradesiyle birlikte hedefine ulaşma yolunda istekli bir şekilde devam eden insan, bunu çevresindekilere kanıtladığı zaman kendisini daha başarılı hissedecektir. Dolayısıyla bu süreçteki insan, çevresel etkenlere aldırış etmeden, kendi plan ve programı doğrultusunda hedefine ulaşmaya konsantre olmalıdır ve bütün isteğini bu yönde kullanmalıdır.

“Bir kereden bir şey olmaz yahu.” cümlesi bu süreçteki insanların çevrelerinde oldukça sık kullanılan bir cümledir. Kesinlikle aldırış etmemek gerekir.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü