Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflarım

Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflarım
Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflarım

Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflarım

Diyet yapmak bazılarımız için sadece güçlü bir iradeye sahip olunarak yapılmıyor, sağlık sorunları nedeniyle irademizi tutabilsek de ellerimiz, ayaklarımız, vücudumuzun titreyişleri, açlıktan baş dönmeleri, mide bulantıları ve ağrıları gibi sorunlar aç kalmaya veya sınırlandırılmış gıdalarla diyet programı yapmamıza izin vermeyebilir. Diyet yapmadan zayıflamak isteyenler için öneriler…

Zor Olanı Kolay Yoldan Başarmak

Zarif ve ince olma konusu özellikle bayanların her zaman önemli gündemi olmuştur. İstediğiniz incelikte ve formda olmak için mutlaka rejim yapmanıza, sıkı kurallara uymanıza gerek yok. Günümüzde gerek masa başı iş hayatı gerekse yoğun geçen ev hanımlığı olsun, kilo kontrolü elinizde olmayabiliyor.  Sıkı uygulanan programlar hem bedenen hem de ruhen sizi yorup odaklanma problemi yaratabilir.

Diyet Yapmadan Zayıflamak

Eğer ki kilonuz boyunuza göre oldukça fazlaysa önereceğimiz uygulamalar çok geçerli olmayabilir ama 4-6 ay içerisinde 12-15 kg vermek istiyorum derseniz diyet uygulamadan tam da size uygun olacağını düşündüğümüz birkaç önerimiz olacak, Nasıl mı?

Almanız Gereken Günlük Kalori Miktarını Hesaplayın

diyet yapmadan zayıflamak
diyet yapmadan zayıflamak

Öncelikle kilo ve boyunuza göre almanız gereken kalori hesabını bilmelisiniz. İdeal boy ve kilo arasında en az 10, en fazla 15 barem fark olmalı, örneğin  165 cm boy için ideal kilo 55 kg olarak düşünebilirsiniz. Almanız gereken kaloriyi bildikten sonra yapacağınız tek şey, sıvı-katı gıdalardan alacağınız günlük kalori değerlerini bilmek ve sınır kalori değerinizi geçmemek. Gün çerisinde alacağınız gıdalarda bunu dengelemek sizin elinizde.

Her Fırsatta Daha Fazla Hareket Etmeyi Tercih Edin

diyet yapmadan zayıflamak
diyet yapmadan zayıflamak

Kalori değerlerini porsiyon ve gram olarak belirten bazı web sitelerini kullanarak kontrol altında tutabilirsiniz. Öğle yemeğini biraz abarttıysanız akşam yemeğinde daha hafif bir şeyler yiyebilirsiniz. Yemeklerde karbonhidrat-protein ve vitamin dengesini kurmanız gerekiyor. Bununla birlikte kısa mesafeler için olabildiğince yürümeyi tercih ederek, asansör yerine merdiven kullanarak bu süreci hızlandırabilirsiniz. Evinde kondisyon bisikleti olanlar için bu durum daha kolay olacaktır. Özellikle televizyon karşısında bisiklete bindiğinizde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Dışarıya Çıkınca Vermeniz Gereken Kiloyu Aklınızda Tutun

diyet yapmadan zayıflamak
diyet yapmadan zayıflamak

Bir diğer konu da arkadaş ve dost çevrenizle geçirdiğiniz zamanlarda kendinizi kontrol etmeniz. Zayıflama konusunda ne kadar istekli olduğunuzu kendinize ispatlayacağınız ortamlar olan arkadaş davetleri, hafta sonu etkinlikleri, iş yemekleri ve ev hanımları için de altın günleri gibi buluşmalarda, kararında ve mümkünse kalori hesabını aklınızdan yaparak istediğiniz her şeyin tadına bakma özgürlüğünüz var.

Tatlı Krizlerinizi İdare Edin

diyet yapmadan zayıflamak
diyet yapmadan zayıflamak

Bol su tüketmeli, bizi tok tutacak besinler yememiz de çok önemli, atıştıracak bir şeyler aradığınızda, tatlı kriziniz tuttuğunda, taze meyve veya kuruyemiş tüketirseniz amacınızdan sapmamış olursunuz.

Zayıflamak için Odaklanın

diyet yapmadan zayıflamak
diyet yapmadan zayıflamak

Unutmayın, kilonuzu kontrol altına almaya çalışırken en önemli konulardan biri de zihinsel olarak odaklanmanız. Kendinizi, kilonuzu korumaya veya kilo vermeye odaklamanız gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü