Cilt Çatlakları Nasıl Geçer? Bitkisel Çözümler

çatlaklar için bitkisel öneriler
çatlaklar için bitkisel öneriler

Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Bacak, kalça ve göğüs bölgelerinde meydana gelen çatlaklar; dış görünüşümüzü adeta kep vuruyor ve adeta o seksi duruşta bizleri uzaklaştırıyor. Güzelliğine önem veren varlıklar olarak, çatlaklar canımızı bir hayli çıkarken; bunlardan hemen nasıl kurtulabileceğimiz konusunda arayışlara giriyoruz. Bu konuda bitkisel çözüm önerileri yer alıyor ve çatlaklardan kurtulmamıza yardımcı oluyor. Basit maske tarifleri içerisinde yer alan bitkisel karışımlar; çatlaklara elveda dememizi sağlayacaktır.

Kadınların korkulu rüyası olan bacak, göğüs ve kalça bölgelerinde sık olarak görülen çatlaklar; evde kendi imkanlarımız dahilinde uygulayacağımız bitkisel karışımlar sayesinde adet tarih olacak. Çatlaklar için maske tarifleri içerisinde, at kuyruğu maskesi, gül yağı maskesi, avokado maskesi ve badem yağı maskesi yer alıyor. Bu karışımların her biri hem doğal yöntemlerle hazırlanan karışımlar olarak dikkat çekiyor, hem de kalıcı olarak çatlaklardan kurtulma olanağını ayağımıza kadar getiriyor.

İşte güzelliğimize engel olan çatlaklardan kurtulmamız için 4 farklı maske tarifi…

Çatlaklar için Gül Yağı Maskesi

Cilt Çatlakları Nasıl Geçer? Bitkisel Çözümler

Cilt bakımı için uygulanan maske tarifleri içerisinde önemli bir yere sahip olan gül yağı maskesi; kadınlarda meydana gelen çatlakların giderilmesi adına da büyük bir önem arz ediyor. Gül yağının içerisine A ve E vitamini ekleyerek, çatlaklarınıza uygulayacağınız karışımı elde edeceksiniz. Karışımı, çatlakların bulunduğu bölgelere düzenli olarak uygulamanız yeterli olacaktır.

Çatlaklar için Avokado Maskesi

Çatlaklar için Avokado Maskesi

Bir adet avokado içerisine yeteri kadar limon ve bal katın. Ardından iyice yumuşayana kadar karıştırmalısınız. Çatlakların yer aldığı bölgelere elde ettiğiniz bu karışımı güzelce uygulamalısınız. Masaj yaparak uygulayacağınız bu karışım öncesinde cildinizin temiz olmasına dikkat etmelisiniz.

Çatlaklar için At Kuyruğu Karışımı

Çatlaklar için At Kuyruğu Karışımı

Atkuyruğu adı verilen bitki; bünyesinde slikon barındıran bir bitkidir ve bu özelliği sayesinde çatlakları doğal yöntemle tedavi etmede kullanılmaktadır. 100 gram kadar atkuyruğu içerisine % 40 alkol ekleyin ve karıştırın. Bir ay boyunca bu karışımı bekletin ve ardından içerisine yarım litre kadar su ilave ettikten sonra; 15 damla kadar da limon suyu katın. Karışımı sorunlu olan bölgelerinize masaj yaparak uygulayın.

Çatlaklar için Badem Yağı Maskesi

Çatlaklar için Badem Yağı Maskesi

Az miktarda badem yağı ile birlikte kuşburnu tohumunu uygun bir kapta karıştırmalısınız. Duştan ya da banyodan sonra hazırlamış olduğunuz bu karışımı çatlak olan bölgelere güzelce uygulamalısınız. Düzenli olarak her gün uygulayacağınız bu maske tarifi sayesinde çatlaklar adeta tarihe karışacak ve güzelliğiniz ortaya çıkacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü