Kil Maskesini Tüm Vücudunuzda Denediniz Mi?

Kil Maskesini Tüm Vücudunuzda Denediniz Mi?
Kil Maskesini Tüm Vücudunuzda Denediniz Mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kil Maskesini Tüm Vücudunuzda Denediniz Mi?

Kil maskesi yüz için sıkça kullanılan cilt bakım maskesidir. Çok da faydaları dokunur cildimizi güzelleştirmek için. Ancak cildimiz sadece yüzümüz de sınırlı değil, vücudumuzun da bakıma ihtiyacı vardır ve bunu kil maskesi ile sağlayabiliriz. Kil maskesini tüm vücuda nasıl uygulayabiliriz? Nasıl sonuçlar verir.

İnsan vücudu yaşlandıkça kırışıklıklar ortaya çıkar ve sarkmalar boy gösterir. Genç yaşlardan itibaren cildimize düzenli ve düzgün şekilde bakmalıyız. Kişisel bakımına önem veren kişiler her zaman bir kademe öndedir. Bu sebepten dolayı cilt ve yüz bakımımızı düzenli bir şekilde aksatmadan yapmalıyız.

kil maskesi

Her bireyin vücuduna ve yüzüne düzenli olarak bakımlar yapması gerekmektedir. Bu bakımlardan birisinin ham maddesi de kildir. Vücudumuzu koruyan etkenlerden en önemlilerinden biri olan kil; ciltte kalıntılaşmış ölmüş hücrelere derinlemesine temizlik yapar ve cildimize parlaklık, duruluk, canlılık ve en önemlisi de gençlik katar. Yaşlandıkça oluşabilen kırışıklıklar için vazgeçilmezdir. Cildimizi sıkılaştırır ve sağlıklı bir görüntü ortaya koyar. Ayrıca kapalı gözenekleri açar, temizler, sivilceleri söndürür, siyah noktaları temizler, cildimizi rahatlatır ve sayısız cilt problemlerini gidermemizi sağlar. Ek olarak kili saçımıza da uygulayabiliriz, saçımızda kepeklenmeyi ve yağlanmayı alır ve doğal bir canlılık katar. Kısaca özetlemek gerekirse kil doğal mucizevi bir maddedir. Vücudumuzun her yerinde rahatlıkla kullanabiliriz.

Kil Maskesi ile Vücudunuzu Yenileyin

Öncelikle kilimizi boş bir kaba koyuyoruz ve üstüne tercihen su veya gül suyu ilave ediyoruz. Çamur ve macunsu kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı temiz ve kuru olan yüzümüze ince bir şekilde krem sürer gibi sürüyoruz. Tercihen 20-30 dakika arası kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra ılık su ile masaj yaparak kili vücudumuzdan temizliyoruz. Haftada 2 veya 3 kez uygulamanız tavsiye edilir.

Kil Maskesi Sadece Yüz için Sınırlı Değil

kil maskesi
kil maskesi

Hayır, kil sadece yüz için değil vücudumuzun birçok bölgesi için kullanılabilir. Örneğin; Boyun ve gerdan bölgesi, bacaklar, sırt, omuzlar, kol ve göğüs ve saç. Bu bölgelere uyguladığınızda ise cildiniz daha pak ve pürüzsüz canlı görünümüne kavuşur. Saçımızda ise canlılık, kepeklenmeyi önleme gibi yararları vardır.

Kil Maskesi Selülit İçin de Kullanılabilir

Kilin ek olarak en büyük faydalarından birisi selülite iyi gelmesidir. Zamanla oluşan selülitlere rahatlık sağlar ve sıkılaştırır. Uygulaması ise kil karışımını selülitli bölgeye sürüyoruz ve bir örtü veya bez yardımıyla sarıyoruz. 30 dakika kadar bekledikten sonra temizleyebiliriz. Bu yöntem ise fazlalık yağların azalmasına, salülitli bölgenin pürüzleşmesine iyi gelir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü