Cildiniz için Kış Cilt Bakımı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cildiniz için Kış Cilt Bakımı

Cilt bakımı tek bir rutine bağlı kalmaz. Cilt kusurlarına ve ihtiyaçlarına göre cilt bakımı uygulanırsa daha sağlıklı ve olumlu sonuçlar alınır. Aynı zamanda da mevsimsel değişimlerin getirdiği bazı değişiklikler örneğin soğuğun cildimizi kuruttuğu gerçek gibi bazı problemler getirir. Bu problemlere ihtiyaçların karşılandığı bir cilt bakımı rutini oluşturduğunuz da, istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için cildinize daha hassas ve cildinizi iyi analize ederek cilt bakımlarınızı gerçekleştirmelisiniz. 

Kışın, eller, ayaklar ve vücut ılık giysilerle soğuktan korunabilir, ancak yüzümüz her zaman soğuğa karşı savunmasızdır. Soğuk havanın ve rüzgârın olumsuz etkilerinden kaçınmak için yüzümüzün özel bir bakıma ihtiyacı var. Kışın cildiniz kurur, çatlar ve yıpranır. Hava kirliliğinin etkisiyle ciltte siyah noktalar oluşur. Ancak kışın, cildin tek düşmanın rüzgar ve soğuk olduğunu düşünmek yanlış olur.

Siyah Noktalara Karşı Doğal Çözümler

Ani Değişiklikler

Ani sıcaklık değişimleri de cilt için bir tehlikedir. Ek olarak, ev kuruduğunda, hava kuruması da cilt üzerinde zararlı etkilere neden olacaktır. Soğuk ve rüzgarlı hava cildin kurumasına neden olurken, iç mekandaki kirli hava cildin gözeneklerini yerleştirir ve nefes almasını önler. Kuru hava, klimalar ve iç mekan ısıtması, kalın, yünlü, sentetik giysiler ve yaz aylarındaki cilt temizliği cilde daha olumsuz etki eder.

KOZMETİK ÜRÜNLERİNE DİKKAT EDİN

Kış aylarında cilt tiplerinde bir değişiklik olur ve bu durum cilt için farklı bakım gerektirir. Yağlı ciltler soğukta daha az yağlanır. Normal cilt kurur ve kuru cilt ağrıya duyarlı hale gelir. Özellikle herhangi bir kozmetik malzeme edinmeden önce bu fizyolojik değişim detaylarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Yanlış bakım yapmaya başlarsanız, cilt size getirdiği problemlerle söyleyecektir. Çoğu durumda, kaşıntı, akne oluşumu ve kılcal damarların belirginleşmesi gibi sorunlara neden olur. Ciddi durumlarda, bir uzmana danışmak her zaman tercih edilmenin bir yoludur.

Tek Bir Maskeyle Yüzünüzdeki Yağı Dengeleyin

Güneş Koruyucu Kışında Kullanılmalı

Kışın, güneş kremi kullanımı yaz aylarında olduğu gibi çok önemlidir ve kışın özellikle dudaklarda ve göz çevresi için krem kullanmakta fayda vardır.

Bayan  Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.