Cildi Güzelleştiren Gıdalar Neler?

Cildi Güzelleştiren Gıdalar Neler?
Cildi Güzelleştiren Gıdalar Neler?

Cildi Güzelleştiren Gıdalar Neler?

Birçok farklı aşamadan oluşan cilt bakımında cildi güzelleştiren gıdalar yardımıyla iyi bir görünüm kazanılabilir. Çeşitli yerlerde olabilecek kırışıkların yerini çok daha ışıltılı bir hale getirebilmek için ise yalnızca tüketilen gıdaları değiştirmek yeterlidir. Her ne kadar günlük olarak kremler kullanılmasına karşın yine de cildin çok daha güzel görünmemesinin de başlıca nedeni düzensiz ya da yanlış beslenmedir. Peki, cildi güzelleştiren, gençleştiren gıdalar hangileridir?

Cildi Güzelleştiren Gıdaları Tanıyalım

Cildin çok daha uzun yıllar pürüzsüz kalabilmesini sağlayan başlıca protein deposuz cevizdir. Günlük birkaç tane tüketilmesi sonrasında dahi daha canlı bir cilt kazanılabilir. Ayrıca gündüz saatlerinde kabak çekirdeği tüketilmesi de E vitamini kazandıracağından dolayı bitkisel protein deposu olarak tanımlanır.

Kanlı-Canlı Cilt İçin Nar

Kanlı-Canlı Cilt İçin Nar

Ciltte ortaya çıkabilecek renk değişimlerinin birinci nedeni kansızlıktır. Damarlardaki kan akışının hızlanması ve cildin çok daha canlı bir görünüm sunması için ise sıklıkla nar tüketilebilir. Bununla birlikte nar suyu da faydalı olurken hücrelerin yenilenmesini de beraberinde getirir. Cildi güzelleştiren gıdalar arasında olmasının yanı sıra aynı zamanda sindirim açısından da vücuda faydası büyüktür.

Toksinlerden Kurtulmanın Yolu Keten Tohumu

Toksinlerden Kurtulmanın Yolu Keten Tohumu

Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri bulunduran keten tohumu; antioksidan olarak değerlendirilir. Vücut içindeki bakteri ve mikropların dışarı atılmasında belirleyici rol oynar. Ciltte oluşan tüm kötü durumlarda da keten tohumu tüketimi yarar sağlayacaktır. Güçlü bir peeling etkisine sahip olan ürünün cilt gözeneklerinde derinlemesine temizlik yaptığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Siyah nokta ya da akne gibi durumlara karşı da günlük tüketilecek keten tohumu oldukça faydalıdır.

Cildi Güzelleştiren Gıdalar Neler?

Cildi Güzelleştiren Gıdalar Neler?

Antioksidan anlamında yararlanabilecek diğer gıdalar ise koyu yeşil yapraklı sebzeler kategorinde bulunur. Ispanak, lahana, brokoli gibi gıdaların haftalık tüketimleri de cildin çok daha genç bir yapıya sahip olmasını kaçınılmaz kılar. Ayrıca sade görünüm ve lekesiz bir cilt elde edilmesi de mümkündür. Bununla birlikte bu tarz gıdaların tüketilmesine ek olarak ise mutlak surette makarna ve hamur işlerinden uzak durulması da gerekir. Ayrıca cildi yaşlandıran en önemli etken alkollü içeceklerdir. Bunlara ek olarak çikolata ve bisküvi ürünleri de cildin yağlı bir hal almasına sebep olur. Çeşitli sivilce ve lekelerin oluşması da ihtimal dahilindedir. Bunlardan ziyade nar, kivi, karpuz, elma ve kavun gibi genç tutan meyvelerin tüketilmesi ve sıklıkla domates yenilmesi de detoks etkisi sunar. Yaşlandırıcı hastalıklara karşı bir önlem olan domatesin sabah ve akşam tüketilebilir olması da önem taşır. Cildi güzelleştiren gıdalar arasında bulunan domatesin önemli bir başka etkisi ise hücreleri yenilemesidir. Bu sayede daha parlak ciltler kazanılabilir, esneklik sağlanabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü