Kapat

Bir Bayanın Çantasında Neler Vardır?

Anasayfa
Moda Bir Bayanın Çantasında Neler Vardır?

Bir Bayanın Çantasında Neler Var? Neler Olmalı?

Gunluk hayatımızda neredeyse alışkanlık ettiğimiz o çanta olmadan dışarıya eksik çıktığımızı hissettiyoruz öyle değil mi bayanlar? İçi boş da olsa o çanta o kola girecek.. Özellikle de bol gözlü çantalar içini gizli bir dolaba çeviriyoruz neredeyse. Zamanla giyse bile, asla hayal kırıklığına uğramamışlar, her kıyafete uyuyorlar ve ihtiyacınız olan her şey gizli ceplerinde ve bölmelerinde. Bir kadın olarak bunu çok iyi hissettiğini biliyorsun. Kendinize duyduğunuz minnettarlık pahalıdır çünkü günümüzü kurtarmanıza yardımcı olur, çok önemli bir belgeyi, harici belleği veya yanınızda taşımayacağınızı düşündüğünüz pasaport büyüklüğündeki fotoğrafları saklayarak günü kurtarmanıza yardımcı olur ve size küçük sürprizler sunar. . Ancak, hala iş sürprizlerini ve şansını bırakmıyorsunuz; çantanıza bir eşya koyduğunuzdan emin olun.

Gün boyunca birçok farklı işte çalıştığınız için, birçok farklı öğeye ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle çantanızda ve çantanızda bulundurmanız gereken eşyalara dikkat edilmesi yararlıdır. Peki, bunlar ne? Birlikte, bir kadının çantasında bulunması gereken 18 maddeye bakalım.

Makyaj Varsa Makyaj Çantasız Olmaz

Su içtiniz, yemek yediniz o ruj ne hale geldi değil mi? Yada gözünüz sulandı eyvah gitti tüm o göz makyajı. Bunları düşünmek lazım eğer yüzünüze makyaj uyguladıysanız bunun bakımını rötuşunu sağlamak bakımlı bir bayanın görevidir.Gittiğiniz her yerde, makyaj yapan bir kadın iseniz, gündüzleri kaybolan makyajınızı yenilemek için makyaj yapmaya ihtiyacınız olacak. Bunun için çantanızda bir makyaj çantası gerekir. Fazla yer kaplamamak için en temel malzemelere sahip olmanızı öneririz. Eğer terleme veya parlama yapan bir cildiniz varsa mesela pudra almalısınız. Fondötenizin kalıcılığına güvenmiyorsanız fondöteninizi de almalısınız kaymak gibi bir ciltten bir kaç saat sonra lekeli veya akneli cilt görenlere makyajın gücüydü demek istemezsiniz. Ruj olmazsa olmazdır zaten. Kaşlarınız da fondöten misali kalıcılığına güvenmiyorsanız o gür kaşlarınızın ardından bir kaç saat sonra seyrek kaşlarınız aslında öyle bir şey yoktu diye sırıtmasın.

 Unutmamak Adına Minicik Not Defteri ve Kalem

Her zaman telefona güvenmeyin, ne olur ne olmaz her yer de şarj aleti ve elektrik bulamayabiliriz anladınız siz. Özellikle tempolu ve yoğun bir hayatınız varsa siz beni dinleyin minik bir not defteri ve kalem atın çantanıza.Yoğun bir programınız varsa veya çok unutkansanız ve yapılacak bir şeyler listesi için bir defter tutuyorsanız, dışarı çıkarken not defterinizi yanınızda bulundurmalısınız. Elbette, akıllı telefonların çok fazla notebook’lara ihtiyacı yoktur, ancak telefonunuzu kullanamıyorsanız, önemli telefon numaraları ve bilgileri içeren bir not defteri ile daha rahat olduğunuzdan emin olun.

Hazırlıksız Yakalanmamak için Ped

Bu konu ciddi, takviminizi kontrol etmeniz bugün olmayacak diye kesin bir şey anlamına gelmiyor. Bir kaç gün önceden regle yakalanabileceğinizi göz önünde bulundurarak o çantaya ped de atın. Her şey garanti olsun öyle değil mi?

Islak Mendil Şart

Okulda erkeklere hiç “Heey dostum ıslak mendilin var mı?” Diye sorduğunu gördünüz mü? Görmediniz. Çünkü bir kere burası Amerika değil o soru öyle olmaz “Şşt bi tane ıslak mendil versene” bu emin olma özgüveni kesindir ki neredeyse her bayanın çantasında olur o. Olmalıdır ya da. O ruj bir yere bulaştığında sonra harıl harıl ıslak mendil aramayın, bulundurun.

Baş Belası Stres, Ağrı Kesiciniz Var Mı?

Aslında bu bir çikolata da olabilir, mutluluk her yerde mutluluk seninle! Ağrı kesici güzel bir detaydır bayanlar, başınıza baş ağrısı bu kadar basit çıkabiliyorken. Birçok kadın, yakalanabileceğin gün boyunca baş ağrısı yaşıyor. Bu olduğunda, bir gün iyi bir zaman geçirmelisiniz, çünkü baş ağrınız yüzünden beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Çantanızda ağrı kesici bulunduğunu garanti etmek en iyisi olacaktır.

Aslında Yazmaya Gerek Yok; Cüzdan

Dediğim gibi yazmaya gerek yok, parasız hiç bir şey olmuyor.

Nefret Duyulan Bir Cümle; Şarjım Bitti! Dememek için Şarj Aleti

Evet, akıllı telefonlar hayatımıza birçok kolaylık ve yenilik getirdi. Ancak, sahip olduğu çeşitli işlevler nedeniyle, telefonun daha kısa sürede şarj edilmesi, nereye gidersek gidelim, şimdi şarj cihazının bizde olması şarttır.

Şarj cihazınızı yanınıza alırsanız, şarjın her çıktığınızda sona erme ihtimalini göz önünde bulundurursanız, gün içinde daha rahat edersiniz.

Sıcak Havalarda Zor Olmalı Saçları Salmak O Yüzden Toka

Sıcak havalarda saçlar ensemizi yakmadığı yetmezmiş gibi bizi buram buram terletir. Özellikle saçlarınız uzun ve gürse yandınız. Evet güzel ifade, yandınız! Bu durumlara karşı daralmamak ve sıcaklamamak için yanınızda toka bulundurmak sizin için o an define bulmak gibi kadar sevinçli bir hareket olabilir. Rahatlık önemli bayanlar.

Yüzümde Bir Şey Var Mı? Merakına Karşı El Aynası

Bu insanlar bana neden bakıyor? Yüzümde bir şey mi var diyip el aynasına sarılanlardan mısınız ? Yo buna  gerek yok. Bir aynaya telefonunuzun kamerasından daha çok ihtiyaç duyabilirsiniz gün içersin de. Minik bir ayna bulundurmanız da fayda var.

Çakmak ve Küçük El Feneri

Tabiki de çakmak o güzel çiçeği kopartıp yakmak için değil. Sigara içiyorsanız, her zaman sigara çakmağınızı çantanızda tutmalısınız. Eğer pek çok şey kullanmıyorsanız, çakmaktan yararlanabilirsiniz. Belki kıyafetinden bir iplik kopabilirsin ya da aniden karanlıkta kalabilirsin. Bunun dışında, karanlık korkularınız olsun ya da olmasın, her zaman küçük bir el feneri olacak.

Unutmamanız Gereken Bir Şey Daha; Anahtarınız!

Evinizin anahtarı da çantanızda olmalıdır. Anahtarınız kaybolursa, yedek bir anahtar oluşturabilir ve çantanızın başka bir yerine koyabilirsiniz ve kendinizi dışarıda kalma riskinden koruyabilirsiniz.

Diş Fırçası

Açık havada uzun bir gün geçirecekseniz veya bir arkadaşınızla birlikte kalacaksanız, diş fırçanızı çantanıza koymayı unutmayın. Portatif kapaklı küçük diş fırçaları, bu gibi durumlarda ideal seçimdir.

Deodorant ve ya parfüm 

Kadınlar için temiz olmak ve güzel kokmak önemlidir. Tabii ki, deodorant ve parfüm sıktığınızda evden çok fazla zaman geçirdiğinizde, etki birkaç saat içinde kaybolacaktır. Gündüz rahatsız edilmek istemiyorsanız, parfüm ve deodorant çantanızda terleme var.

 Boş Vakitler için Yanınıza Kitap Alın

Kitap okumayı seven biriyseniz, otobüs veya metroda uzun bir zaman geçirebilir ve boş zamanınızı kitap okuyarak okuyabilirsiniz. Bunun için çantada fazla yer kaplamayan ve çantaya koyan küçük kitaplardan alabilirsiniz.

Ferahlık ve Kan Şekeri için Yanınızda Naneli Şeker Bulundurun

Özellikle sigara içen iseniz, ağzınızdaki hoş olmayan kokular için çantanızda en az bir adet nane şekeri olabilir. Buna ek olarak, eğer gün içinde yorgun iseniz ve kan şekeri yoğunluğundan bir şey yemeye fırsatınız yoksa düşmesine rağmen şeker çok faydalı olacaktır.

Kulaklık ile gittiğiniz her yerde müzik dinleyin

Şimdi, neredeyse her telefon müzik dinliyor. Dışarıda ya da otobüste yürürken müzik ziyafeti çekmek için çantanızda da kulaklıklar bulunabilir.

El losyonu veya dezenfektan 

Gün boyunca ellerimiz çok değer veriyor. Dahası, elimizde yerleşmeden havada görünmeyen mikroplar yerleşir. Bazen ellerini yıkamak için zamanın olmayabilir ya da unutabilirsin. Bir lokantaya gitmeye ve yemeye karar verdiğinizde, dezenfektan veya losyonunuzu çantanızdan çıkarabilir ve hemen temizleyebilirsiniz.

Güneş gözlüğü ile güneşin zararlı ışınlarından korunun

Yaz kış fark etmeden gözlerinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden kendinizi korumak için çantanızda mutlaka bir gözlük bulundurmalısınız.

Bonus: Ve biber gazı

Dünyanın maalesef kadınlar için hala %100 güvenli bir yer olmadığı bilinen bir gerçek. Kadınlar, sürekli şiddete ve cinsel saldırılara maruz kalma riskiyle karşı karşıya. Bu yüzden kendinizi gerektiğinde korumak için caydırıcı etkisinden dolayı biber gazını çantanızda bulundurmanızda fayda var.

“Bir Bayanın Çantasında Neler Vardır?” üzerine 3 yorum

  1. Tengre says:
  2. Can Yücel says:
  3. Yumlu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir