Bebeksi Bir Yüz için Öneriler

Bebeksi Bir Yüz için Öneriler
Bebeksi Bir Yüz için Öneriler

Bebeksi Bir Yüz için Öneriler

Kadınların kimi zaman erkeklerin en çok istediği şeylerden biridir bebek yüzlü olmak. Güzelliğin zirvesi gibi görülmektedir. Ancak böyle bir isteğin bir takım bedelleri de olabilmektedir. Çünkü güzellik zor elde edilen bir kavramdır. Elde edildikten sonra da muhafazası zor olmaktadır. Belli başlı kurallara uyuduktan sonra bu zorluk ortadan kalkmaktadır. Önemli olan iradeli ve planlı olmaktır.

İlk Adım Bol Miktarda Su İçmek

İlk husus kesinlikle ama kesinlikle bol su tüketmektir. Araştırmalar göstermiştir ki bol su içilmemesi cildi yıpratmaktadır. Nasıl ki toprak kuruyken çatlak ise cilt de aynen öyle olmaktadır. Aynada görülen pul pul görüntünün bir sebebi bu durumdur. O yüzden su hayattır. Kuru toprak suyu alınca nasıl eski haline dönüyorsa aynı şey cildimiz için de geçerli. Burada yapmamız gereken şeyler bellidir. Sabah kalkar kalkmaz ilk olarak su içilmelidir.

Bebeksi Bir Yüz için Öneriler
Bebeksi Bir Yüz için Öneriler

Güne bir bardak su ile başlamak sistemlerimizi çalıştırmaktadır. Bu da cildimizi düzenlediği gibi sistemlerimizi de düzenlemektedir. Ardından gün içinde içilen su miktarı kontrol edilmelidir. Yetişkin bir bireyin su miktarı farklılık göstermekle birlikte yaklaşık 1.75 – 2 litredir. Tabiki doğru ölçümü yapılmalıdır. Su zehirlenmesi de yaşamak muhtemel olabilir. Gün içine yayılmış su içme alışkanlığı cildinizi kurutmaz. Ayrıca vücudunuzda birçok şeyi yoluna koyar.

Bebekler ve Çocuklarda Su Tüketimine Dikkat Etmeli 

Özellikle bebek için bu çok önemlidir. Koşup oynayan çocuklar daha çok su kaybeder. Ve onların su ihtiyacı daha çok olmaktadır. Ayrıca kabızlık sorunu hem yaşlılarda hem çocuklarda daha sık görülmektedir. Yeterli miktarda içilen su ile bu sorun çözülebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken sulu meyvenin, çayın, kahvenin su tüketimine dahil olmadığıdır.

Uyku Konusu Kesinlikle Hafife Alınmamalıdır

Bir diğer önemli husus uykudur. Hızlı yaşam koşulunda herkes uykusundan fedakarlık yapmaktadır. İlkokula giden çocuktan iş sahibi insanlara kadar herkes uykusuzluktan şikayet etmektedir. Uzmanlar çok iyi bir gece uykusunun önemli olduğunu belirtmektedir. Özellikle 22.00 – 02.00 arası uyunması gerektigini belirtmektedirler. Buna ilaveten yine aynı etki öğle uykusunda da yaşanmaktadır. Öğle uykusu tavsiye edilen saatlerde uyunmalıdır. O saatlerde uyunan 15 dakikanın 90 dakikaya denk olduğu ortaya konmuştur.

Bundan dolayı öncelik gece uykusu ama o yakalanmazsa öğle uykusu ile ideal olan 8 saat yakalanmalıdır. Yeterli alınan uyku cildi güzelleştirmektedir. Hatta güzellik uykusu kalıbı burdan gelmektedir. Bir anne buna çok dikkat etmelidir. Çünkü uyku düzeni çocukluktan itibaren oturmaktadır. Kaliteli uyku için ise kurallar bellidir. Öncesinde elektronik aletlerin tümü kapatılmalıdır. Ve sessizlik sağlanmalıdır. Bu koşullar oluştuğunda sadece sizin uykuya dalmanız gerekmektedir.

Bayan Güzellik / Cilt Bakımı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü