Bazı Yağlar Botoks Etkisi Yaratabilir Mi?

featured

Bazı Yağlar Botoks Etkisi Yaratabilir Mi?

Botoks, günümüzde anti-aging uygulamalarda oldukça fazla kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Peki bazı cilt bakım yağlar botoks etkisi yaratabilir mi? Uzman Aromaterapist, Aromakolojist Leyla Çakır, bu konuda şu bilgileri verdi.

Sabit veya esansiyel yağlar cilt bakımında kullanıldığında çok sayıda fayda sağlar. Doğal olarak bazı bitkilerden elde edilen hyluronic asit ve özellikle narenciye yağları ve özel formüller içeren GLA sabit yağları içeren esansiyel yağlar nem eksikliğinde, kırışıklık görünümünde, fark edilir sonuçlar elde ediyor ve daha sıkı bir cilt elde edilebilir. Ölmez çiçekler olarak sık kullandığımız aromatik cilt bakım ürünleri insanlarının kaygılarına ek olarak, uçucu yağların günlük yaşlanma karşıtı etkileri de kanıtlanmıştır. Ayrıca, birçok aromatik ve sabit yağ, antioksidan benzeri aktivite sergiler ve cildin erken yaşlanmasının ilk sebebi olan serbest oksijen molekülleriyle mücadelede oldukça etkilidir. Bununla birlikte, malesef ki bu faydalar arasında botoks etkisini hesaba katmaz. Çünkü uygulama şekli ve etki mekanizmaları tamamen farklıdır.

Botoks ve dolgu, uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Tüm tıbbi ve destekleyici uygulamalar her zaman deneyimli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu şekilde tercih etmemek, sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek sonuçlara yol açabilir.

Özellikle ve sıklıkla vurguladığımız kişiye özel uygulama kaçırılmaması gereken bir konudur. Her insan farklı kendi cilt yapısına ve özelliklerine sahip olduğundan, botoks, dolgu maddesi, cilt üstü ve altı uygulamalar önceden bir uzman tarafına danışalarak  gerçekleştirilir. Cilt bakım yağları ve kozmetik amaçlı kullanılacak diğer ürünler bir uzmana danışılmalıdır.

Aromatik özler ile yapılan kozmetik formüller, içerisindeki aktif moleküller sayesinde gerçekleştirdiği cilt bakımı ve yaydığı hoş kokular sayesinde ruh hali üzerinde çok etkilidir. Buna birden fazla fayda diyoruz. Aynı zamanda cildimiz hoş kokuya maruz kaldığında kendini daha hızlı tedavi ettiğini biliyoruz.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Cilt Bakım Yağların Kullanım Alanları

Önemli noktalardan biri, cilt bakım yağlarının avantajlarını bilmek ve ihtiyaçlara uygun olarak hangi amaçların kullanılacağını belirlemektir.

Esansiyel yağlarla yapılan karışımlar ve formüller cilt bakım rutinlerine eklenirse, estetik uzmanları ve aromaterapi eğitimi almış diğer uzmanlar tarafından eklenmelidir.

Uzman Aromaterapist, Aromakolojist Leyla Çakır

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü