Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mükemmel görünen göz makyajı yapmanın bu kadar basit şekilde yapılabileceğini biliyor muydunuz? Makyaja yeni başlayanlar için, basit göz makyajı nasıl yapılır? Adlı konumuz… Mükemmel bir göz makyajı yapmak için makyözler kadar profesyonel olmanıza gerek yok. Sizinle paylaşacağımız basit makyaj teknikleri ile istediğiniz göz makyajlarını siz de kolayca yapabilirsiniz. Özellikle makyaja yeni başlayanlar için kolaylık sağlayacak olan göz makyajı ipuçlarımızdan sizde yararlanın.

1. Adım: Göz Farı Uygulaması

Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır? - Göz Farı Uygulaması
Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır? – Göz Farı Uygulaması

Eğer henüz makyaj yapma becerilerinize güvenmiyorsanız işinizi garantiye alarak makyaj yapmak en az sıkıntılısı ve en kolayıdır. Dolayısıyla göz makyajına başlarken öncelikle göz kapaklarınızın rengini eşitlemek ile başlayın. Göz pınarı bölgenize açık tonlarda bir far uygulayın. Daha sonra kendinizi güzel hissedeceğiniz bir far rengi belirleyin.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Gözleri İri Gösteren Makyaj

Göz makyajında, göz farını giydiğiniz kıyafete göre uygulama zorunda hissetmeyin, sizi hangi renk açıyorsa o renkleri kullanmayı tercih edin. Seçtiğiniz göz farı kuyruk bölgesine uygulayın ve dağıtın. Eğer keskin bir kuyruk görünümü istiyorsanız gözlerinizin kuyruk bölgesine bant yapıştırarak bu etkiyi yaratabilirsiniz.

2. Adım: Eyeliner Uygulaması

Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır? - Eyeliner Uygulaması
Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır? – Eyeliner Uygulaması

Göz makyajının en zorlayıcı aşaması, eyeliner çekmektir. Hatta değil makyaja yeni başlayanları, profesyonelce makyaj yapanları bile zorlayan bir uygulama eyeliner çekmektir. Dolayısıyla ilk denemelerde eyeliner düzgün çekemezseniz hemen pes etmeyin. Zamanla eyeliner çekmeye eliniz alışarak pratik ve kusursuz hale gelecektir.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Göz Şeklinize Göre Eyeliner Makyajı

Eğer makyaja yeni başladıysanız eyeliner çekmenin püf noktası bant kullanmaktır. İsterseniz kozmetik firmalarının hazırladığı size eyeliner çekerken yardımcı olacak hazır eyeliner şablonlarını da kullanabilirsiniz. Eğer çektiğiniz eyelinerın düzgün olmadığını düşünüyorsanız silmek isterseniz bir kulak çubuğu yardımı ile ince dokunuşlarla bozuk gördüğünüz kısmı rahatlıkla silebilirsiniz.

3. Adım: Rimel Uygulaması

Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır? - Rimel Uygulaması
Basit Göz Makyajı Nasıl Yapılır? – Rimel Uygulaması

Rimel uygulaması, göz makyajının bitiş aşaması olduğu için bu adım da çok dikkatli olmalısınız aksi takdirde göz makyajını baştan tekrarlayabilirsiniz. Rimel sürerken kirpiklerinizde rimelin toplanması hem kirpiklerinizin dökülmesine yol açar hem de makyajınızın kalitesini düşürür.

İlginizi çekecek olduğunu düşündüğümüz başka bir makale: Başlangıç Makyaj Çantanızı Oluşturun

Bu nedenle tek seferde kirpiklerinizi yapıştırmadan rimeli dikkatlice sürmeniz gerekir. Tek tek ayrılmış kirpikler veya hacimli ve dolgun kirpiklerin tercihi ise size kalmıştır.

Bayan Güzellik

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü