Göz Şeklinize Göre Eyeliner Makyajı

featured

Göz Şeklinize Göre Eyeliner Makyajı

Her kadının hayali, tek bir hareketle kusursuz bir eyeliner çizmek. Ayrıca, herkesin göz yapısı her eyeliner şekline uygun olmadığından, sonuç gözlerden daha düşük, daha dar veya daha uzun olabilir. Kontur Makyajı Eğitmeni Ergül Keskin, göz şeklinize göre tercih etmeniz gereken eyeliner makyajını anlattı.

Badem Gözler için Eyeliner

Gözleriniz iç pınarı dış köşesinden daha yukarı bakarsa, badem gözünüz gibisin. Bir badem gözünün en şanslı şekli, birçok farklı eyeliner şekli başarıyla sergileyebilir. Badem gözünün gözünü ideal göz şeklinden daha çarpıcı yapmak isterseniz, kirpik tabanlarına göz kalemi konturları uygulanabilir. Şık ve iddialı bir görünüm için, iç köşeden dış köşeye bir orta hat çizgisi çizebilir ve daha yükseltilmiş bir görüntü için hafif bir kuyruk ekleyebilirsiniz.

Düşük Göz Kapaklar için Eyeliner

Göz kapaklarınız düşükse, göz kalemi kıvrımları çok avantajlı olacaktır. Göz kalemi konturu uzun süreli kalıcı çözümler sunduğundan, gözleri daha çekici ve çekik bir şekilde göstermek mümkündür. Göz kapağındaki fazla deri nedeniyle oluşan düşük göz kapağını gizemli ve etkileyici bir görünüme dönüştürmek için kirpik tabanlarından mükemmel bir kuyruk çizmek yeterli olacaktır.

Uzun Gözler için Eyeliner

Bir başka ideal bir göz şekli de uzun gözlerdir. İdeal uygulamalarda düşük ve dar görünüm oluşturma riski olan uzun gözlere çok dikkat etmek gerekir. Bu noktada, uzun gözleriniz varsa ve göz kalemi konturları uygulanacaksa, önceliğiniz gözlerinizi daha büyük gösterecek bir yanılsama oluşturmak olmalıdır. Bunun için, eyeliner konturlarını yaparken inceden kalınlığa doğru kuyruklu tasarımı tercih edebilirsiniz. Bu size çekici ve romantik bir görünüm verecektir.

Yakın Mesafeli Gözler için Eyeliner

Gözler arasındaki mesafe kısa olduğunu ayırt etmeyi kolaylaştırmak için küçük bir test yapabilirsiniz. Gözleriniz arasındaki boşluk göz genişliğinden azsa, yakın mesafelisiniz. Bu noktada, gözlerinizi birbirinden ayırmak için göz kalemi konturları tercih edilmelidir. Bunun için, eyeliner çizgisi göz pınarından başlamamalı, eyeliner gözün dış köşesinde başlamalı. Eyeliner çizgi, inceden kalına doğru hareket etmelidir.

Uzun Mesafeli Gözler için Eyeliner

Uzun mesafeli gözlere sahipseniz, göz kalemi konturları size büyük kolaylık sağlayacaktır. Çünkü doğru makyaj uygulamaları ile uzak gözler daha yakından gösterilebiliyor ve gözler olduklarından daha ideal ve güzel hale getirilebiliyor. Bu amaçla, odak yakın mesafeden farklı olarak göz mercek parlamaları üzerinde olmalıdır. Gözlerden başlayan çizgi gözün dışına alınmamalı ve kuyruk tercih edilmemelidir.

Yuvarlak Gözler için Eyeliner

En yaygın eyeliner tipi yuvarlak gözlü kadınlar için idealdir. Yuvarlak gözlere sahipseniz ve eyeliner konturlarını uygulamayı planlıyorsanız, eyeliner tasarımını gözün sonuna doğru kalınlaşmış bir kuyrukla seçebilirsiniz. Bu eyeliner formu gözlerinizi daha sıkı ve simetrik olarak gösterecektir.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü