40 Yaşından Sonraki Karşılaşabilecek Olacağınız Cilt Problemleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

40 Yaşından Sonraki Karşılaşabilecek Olacağınız Cilt Problemleri

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ayşen Bilge Sezgin, 40 yaş ve sonrasında oluşan cilt problemlerini ve tedavi yöntemlerini anlattı.

Cildimizi hem lekelerden hem de güneş, sigara ve stres gibi olumsuz koşullardan korumamız gereken bir döneme giriyoruz. Cildimiz; güneş ışınları ve zararları, hasarı korumak ve azaltmak için bilinçli bir şekilde güneşlenecekse, güneş kremi, şapka, vb. aralarla güneşten korunarak bilinçli şekilde güneşlenmelisiniz. Cildimizde meydana gelen kırışıklıklardan, özellikle 40 yaşından sonra dolgu, botoks, Cilt mezoterapisi, cilt vitamini uygulamaları, somon DNA uygulamaları, plazma ve lazer uygulamaları ile ilk dönemlerinde oluşabilecek cilt kırışıkları ve cilt problemlerinin önüne geçmek, yavaşlatmak için alabileceğiniz önlemlere seçenek olurlar.

Cildinizi Güneşe Maruz Bırakmadan Önce Cildinizi Güçlendirin

Yaz başında güneşe maruz kalmadan önce cildi mezoterapi ve Vitamin Uygulamaları ile güçlendirmek özellikle önemlidir. Cildimizde yıllar içinde oluşan lekelerdeki lazer tedavileri birkaç seansta oldukça iyi sonuçlar verir. Lazer uygulamalarından önce özel bir krem uygulayarak lokal anestezi sağlıyoruz. İşlem sonrası güneşten korunmak çok önemlidir. Yüzeysel lekeler kısa sürede kaybolur ve derin lekeler için birkaç seans tedavi önerilmektedir. Plazma enerjisi ile ciltteki sivilce izlerini ortadan kaldırır ve genişlemiş portları daraltırız. Böylece daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt elde etmek mümkündür. Bu yöntemle cilt lezyonlarını, benekleri ve lekeleri de ortadan kaldırabilirsiniz. Bir veya daha fazla seansta tedavi mümkündür. Seans sayısı lezyonun derinliğine bağlı olarak değişir.

Yüz Güzelliğinin Sırrı Cilt Güzelliğinde Saklı

Özellikle cilt yapısının düzgünlüğü kişiyi daha sağlıklı, daha güzel ve daha genç yapar. Cilt nemlendirmesini iyileştirmek ve kolajen liflerinin kuvvetini desteklemek için hyaluronik Asidin uygulanması çok işe yarar. Kırışıklıklar, cildin hem yüzeysel hem de derin epidermal dokularına kolajen enjeksiyonu uygulanarak elimine edilir. Özellikle gülme çizgisi, yanak kenarları, karga ayakları, kırışıklıklar gibi alanlarda hızlı bir şekilde giderilir ve yüz düzleştirme sonuçları elde edilir. Alın ile boyun ve dudak altındaki kaşlar arasındaki kırışıklıklar için düzenli botoks önerilir. Dolgu ve kolajen ile kırışıklıkları derinleştirmesini yavaşlatarak cildi güçlendirilmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü