20’li Yaşlarda Kırışıkları Önleyebilirsiniz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20’li Yaşlarda Kırışıkları Önleyebilirsiniz

20’li yaşlarda gelecekte oluşacak kırışıklarınız şimdiden önlemek için, kırışıklık önleyici botoks uygulayabilirsiniz. Botoks, bugün en popüler estetik operasyonlardan biridir. 1997’den beri tüm dünyada başarıyla uygulanmıştır, ancak son yıllarda 30 yaşın altındaki hastalarda kırışıkları önlemek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kırışık Önleyici Botoks Uygulaması

Aktif mimikler ciltte kırışıklıklara neden olur. Günümüzde bu kırışıklıklar 30’lu yıllarda oluşmaya başlıyor. Güzelliğini önemseyen ve uzun yıllar boyunca gençlik görünümüne devam etmek isteyen birçok insan, 20 yaşından itibaren botoks kırışıklık önleyici tedaviye başlıyor. Böylece, oluşmaya başlamadan önce çizgileri ve kırışıklıkları kontrol ederler.

Kırışık önleyici botoks minimal dozlarda kullanıldığından, yüzün hareketliliğini korur ve dikotomiyi azaltır. Botoks, alanında uzman kişiler tarafından uygulandığında cildin yan etkileri olmadan gençlerin görünümüne katkıda bulunur. Yaşlanmayı geciktirir, gençliği daha uzun tutar.

Kırışık Önleyici Botoks Nasıl uygulanır?

Botoks uygulaması ile alnınızda yatay kırışıklıklar, iki kaş arasındaki dikey kırışıklıklar, kaşın yanlarında kaşlar ve düşük kaşların oluşmasını engelleyebilir. 20 yaşında, çok az miktarda botoks enjeksiyonu yeterlidir. 30’lu yıllarda, bazı cilt kırışıklarının botoks ve dolgu ile kombine edilmesi gerekebilir. Kırışıklıklar oluşmaya başladığından, daha büyük miktarda botoks enjeksiyonu gerekebilir.

Kırışık önleyici botok uygulaması, yaşlanmayı 5 ila 15 dakika süren botoks enjeksiyonu ile geciktirilebilir. Botoks enjeksiyonu 2 ila 4 gün arasında tamamen etkili hale gelir ve gereksiz ve aşırı mimik kullanımı en aza indirir. Doğru dozlarda doğru noktalara uygulandığından, yüz ifadeleriniz kaybolur ve yüz donuk bir ifadeye neden olmaz.

Ayrıca, geçici bir işlem olduğu için, botoks dozunu ortalama 6 ay ile yeniden ayarlayabilir veya hatta isterseniz uygulamayı tekrarlayabilirsiniz. Kırışıklık oluşmadan önlem almak istiyorsanız, uzman bir cerrahtan bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Güncel Öztürk

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Yorumlar kapalı.