2021’in En Moda Perde Modelleri

en moda perde modelleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılının en moda perde modelleri ve perdelerde kullanılan en moda renkler, türler nelerdir? Tül perde modellerinde en moda modeller nelerdir? En moda fon perde modelleri nelerdir? Sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Yılın en moda perde modellerine baktığımızda pandeminin etkileri burada da ortaya çıkıyor. Pandemi dönemi evlerde uzun vakitler geçirmemize sebep oldukça biz de evlerimizi daha konforlu ve daha ferah hale getirmeye çalışıyoruz.

Bu açıdan bakıldığında ip perde modellerinin tekrar gündeme geldiğini görüyoruz. İp perdeler geçtiğimiz yıllarda demode olmuş iken bol aydınlık sağlamasından dolayı her ne kadar kullanımı daha zor olsa da tercih sebebi oluyor.

Yılın en moda perde modellerinde aynı zamanda açık renkler ve baskın renkler yani iç açıcı renkler ön plana çıkıyor. Bu yüzden de baktığımızda zebra ve stor perde modelleri ışığı yarı yarıya kesmesinden dolayı demode olmaya başladı diyebiliriz.

Dilerseniz şimdi en moda perde örneklerini inceleyerek açıklamaya devam edelim.

En Moda Perde Modelleri

2021 salon ip perde modeli
salon ip perde modeli

Salonlarınızda, mutfaklarınızda, yatak odanızda kullanabileceğiniz duru bir duruş sergileyen son derece zarif bir perde türü olan ip perde modelleri yukarıda da bahsettiğimiz üzere moda perde modelleri arasında ilk sırada. Bu tip perdeleri hem fon hem de tül amaçlı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda ip perde modellerinde de desen bulmak her zaman mümkün. Ancak sezonun modasına baktığımızda sade renklerin ön plana çıktığımı görüyoruz.

modern perde modeli
modern tarz fon perde

Salonlarınızda ve oturma alanlarınızın her tarafında iç açıcı desenlere yer verebilirsiniz. En moda perde modellerinde de bu tür desenleri bolca görüyoruz. Görselde de gördüğünüz üzere doğa desenleri bu konuda başı çeken desen türlerinden. En moda perde modellerinin desenlerinin yanı sıra renkleri de beyaz ve tonları ile daha da iç açıcı tarzlara bürünüyor.

beyaz salon tul perdesi 1
Beyaz tül salon perdesi

Özellikle de az ışık alan ve küçük alanlar için az desenli hatta desensiz bu tür beyaz tülleri kullanabilirsiniz. Bu odanızı olduğundan daha ferah ve aydınlık gösterecektir. Aynı zamanda beyaz tül perde hemen hemen her tür dekora rahatlıkla uyum sağladığından risksiz bir tercih olacaktır.

2021 fon perde modeli
En moda fon perde modeli

Fon perde kullanmayı tercih edecek iseniz yılın moda fon perde modellerinde düz desenler zıt renklerle kombinleniyor. Kombinlerde bir açık bir koyu renk tonunu iki farklı kanatta kullanabilirsiniz. Bu renkleri odanızın dekorasyon renklerini baz alarak yapabilir veya tek renk bir salonunuz var ise zıt bir kontrast oluşturarak canlı iki rengi fon perdenizde kullanabilirsiniz.

Görseldeki gibi kalın ve tok kumaşların yanı sıra yine tüllerden fon kullanmak da yılın moda perde tercihleri arasında.

ip perde modeli
tül fon perde modası

Tül fonlar son birkaç yıldır çokça kullanılıyor. Kullanılan fon tüller daha çok desenli tercih edilir iken orta kısımda desensiz veya daha az desenli olan modeller tercih ediliyor. Görselde de gördüğünüz gibi ip perde ile fon tül perde de tercih edebilirsiniz. Ancak bu tip bir kombin oldukça baskın olacağından daha çok sade dekorasyonlarda tercih etmenizi tavsiye ederim.

en moda salon perdesi
tül perde tül fon kombini

Görselde gördüğünüz model aynı desen iki tülün hem fon hem tül amaçlı kullanımını gösteriyor. Son derece iddialı ancak bir o kadar da eğlenceli olan bu tip bir perde modelini de tercih ederken salon dekorasyon tarzınıza ve dekorasyon renklerinize dikkat etmeniz önemli.

yatak odasi perde modeli
modern tarz perde modeli

Modern perde modellerinde bu sezon gördüğünüz gibi örgüler ön plana çıkıyor. Bu tip örgüleri kendiniz de rahatlıkla evde örebilirsiniz. Fon amaçlı kullanılan bu örgüler salonunuza hem romantik hem de son derece modern bir hava katacaktır.

Bu tarzdaki perdeleri daha çok yatak odası ve oturma odanızda kullanabilirsiniz. Ayrıca kış bahçesi olarak kullandığınız bir balkonunuz var ise orası için de ideal olacaktır.

modern yatak odasi perdesi
modern güneş kesen perde modeli

Pandemi uyku düzenimizi de altüst eden bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de özellikle güneş ışığını tamamen keserek karanlık bir ortam oluşturmayı sağlayan perdeler çok tercih edilen moda perdeler arasında yerini alıyor. Bu perdeler aynı zamanda güneş ışığını ve sıcaklığını da tamamen kestiği için özellikle çok güneş alan odalar için yazın da ideal bir ürün. Kullanış açısından en moda perde modelleri arasında bu ürünü de sayabiliriz.

Avangard Perde Modeli

avangard perde modeli
avangard perde

Fransız Tül Perde Modeli

fransiz tul perde modeli
fransız tül perde modeli

Gri Fon Perde

gri fon perde
gri fon perde

Sade Fon Perde Modeli

sade fon perde modeli
sade fon perde modeli

Renkli Kruvaze Perde

renkli kruvaze perde
renkli kruvaze perde

Spor Fon Perde Modeli

spor fon perde
spor fon perde modeli

Yatak Odası Fon Perde Modeli

yatak odasi fon perde
yatak odası fon perdesi

Renkli Fon Perde Modeli

renkli fon perde
renkli fon perde modeli

Ebruli Perde Modeli

ebruli perde modeli
ebruli perde modeli

Diğer dekorasyon fikirleri için burayı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü