Dağınık Topuz Saç Modelleri, Topuz Saç Nasıl Yapılır?

dağınık topuz modelleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dağınık topuz; hem günlük olarak hem de özel günler için kullanabileceğiniz bir saç modelidir. Doğallığın moda olduğu son yıllarda sıkı topuzlara harika bir alternatif olan dağınık topuz modellerini her tarza ve her ortama uygun halde tasarlayarak kullanmak mümkün.

Burada sizlerle; dağınık topuz modelleri, evde yapabileceğiniz basit günlük topuz yapılışını hem görsel hem de videolu olarak paylaşacağım.

Dağınık topuz modellerinde; yandan topuz, ikili topuz, tepeden topuz, enseden topuz gibi farklı toplama tekniklerinin yanıda aynı zamanda maşalı ve örgülü olarak da çeşitli modelleri görüyoruz.

Önceden yalnızca mezuniyet törenleri ve parti saçları için kullanılan bu topuz modeli artık gelin topuz modelleri arasına da girdi.

Kır düğünü ve havuz başı düğünü gibi konseptlerde gelinler daha çok bu tip dağınık topuz modellerini tercih ediyor. Dilerseniz şimdi her tarz ve her konsepte uygun dağınık topuz modellerine bir göz atalım.

Dağınık Topuz Modelleri

Dağınık topuz modellerin günlük kullanım için, özel günler için olmak üzere ikiye ayrılabilir. Bunların dışında da bir çok farklı modeli bulunuyor. Şimdi bunlara bir göz atalım.

Klasik Dağınık Topuz

daginik topuz
klasik dağınık topuz

Burada gördüğünüz klasik bir dağınık topuz modeli. Bu topuz tepeden toplanarak kenarlardan sarkıtlar bırakılmak sureti ile oluşturulmuş. Bu topuz modelini arkadaş düğünlerinde, mezuniyetlerde, özel bir akşam yemeğinde veya bir partide kullanabilirsiniz. Bunun için en azından omuzları geçen bir saç uzunluğuna ihtiyacınız var.

Enseden Dağınık Topuz

enseden daginik topuz
enseden dağınık topuz

Burada enseden toplanmış bir topuz modeli görüyorsunuz. Daha sade ve zarif bir toplama şekli ile toplanan bu topuzu dilerseniz günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle bu tip topuzlarda önden perçem bırakarak dağınıklığı destekleyebilirsiniz.

Mezuniyet için Dağınık Topuz

genc kizlar icin daginik topuz
mezuniyet için dağınık topuz

Mezuniyet saçı denince ilk akla gelen dağınık şekilde toplanmış topuzlar oluyor. Gençliği ve rahatlığı yansıtan bu tip topuzları mezuniyet töreniniz için kullanabilirsiniz. Bu tip topuzlar mezuniyet töreninin yanında mezuniyet partileri için de son derece uygun olduğu için çok tercih edilen modellerdendir.

Maşalı Dağınık Topuz

masali daginik topuz
Salaş topuz modelleri

Maşalı topuz modelleri de en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Maşa yardımı ile dağınık görüntüyü desteklemek ve topuza hacim vermek oldukça basit olduğu için bu tip topuzlarda siz de öncesinde saç uçlarınızı maşa yardımı ile kıvırdıktan sonra topuzunuzu yapar iseniz topuzunuz daha şık ve dolgun görünecektir. Özellikle de ince telli ve sönük saçlara sahip iseniz maşalı topuz modelleri sizin için uygun olacaktır.

Tepeden Topuz Modeli

tepeden daginik topuz
tepeden topuz

Burada tepeden toplanmış bir topuz modeli görüyorsunuz. Bu tip topuzları yeterli uzunluktaki saçlar ile evde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Böyle topuzlar yaz aylarının vazgeçilmez topuzudur. Kullanımı son derece rahat ve aynı zamanda şık olduğu için çok tercih edilen saç modellerindendir.

Modern Topuz Modelleri

modern daginik topuz
modern topuz modelleri

Yukarıda modern şekilde toplanmış farklı üç tarzda topuz modeli görüyorsunuz. Bu tip topuzları özel günlerde kullanabileceğiniz gibi akşam yemeği programlarınızda da tercih edebilirsiniz. Böyle topuzları görselde de gödüğünüz üzere saç çiçekleri ile destekleyebilirsiniz.

Dağınık Düğün Topuzu

şik daginik topuz
şık topuz modeli

Yukarıda kendi düğününüz için veya arkadaşınızın düğünü için kullanabileceğiniz bir topuz modeli görüyorsunuz. Böyle tip saç modellerinde saça verilen dalgalar ön plandadır. Bu dalgalar dağınık gibi dursa da belli bir düzen içinde toplanarak şekillendirilir.

Dağınık Spor Topuz Modeli

spor daginik topuz
dağınık spor topuz

Dağınık olan topuzlar aslında daha çok spor kombinler için kullanılmaya başlanmıştır. Bu yüzden de en çok spor şekilde kullanımı yaygındır. Bu tip spor topuzları günlük hayatınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evde kendinizin de kolaylıkla yapabileceği bu topuzların yapım şeklini aşağıda bulacaksınız.

Dağınık Örgülü Topuz Modeli

orgulu daginik topuz
dağınık örgülü topuz

Örgü dönem dönem demode olan dönem dönem ise moda olan bir saç şekillendirme yöntemidir. Hem açık saçlarda hem de toplu saçlarda kullanabileceğiniz örgü tekniği oldukça farklı ve şık topuzlar da yapmanız mümkün. Yukarıda da taç şeklinde kullanılmış bir örgülü topuz modeli görüyorsunuz. Bu tip topuzlar için kuaförünüzden yardım alabilirsiniz.

Dağınık Düşük Topuz Modeli

salas daginik topuz
düşük topuz

Yukarıda düşük model bir topuz modeli görüyorsunuz. Oldukça rahat bir toplama ile olabildiğince alttan toplanmış bu topuz modeli duruma göre hem günlük hem de özel günler için kullanılabilir. Aynı zamanda kır düğünü gelinlerinde de bu tip gelin topuzları çokça görüyoruz. Ancak bu tip topuzlar çok sağlam bir biçimde sabitlenmediği taktirde kısa sürede dağılmaya müsaittir. Bu yüzden özel günler için bu tip topuzları seçerken oldukça dikkatli olmakta fayda var.

Dağınık Günlük Topuz Modeli

gunluk daginik topuz
dağınık günlük topuz

Yukarıda gördüğünüz model özellikle dalgalı saçlara sahip iseniz rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir topuz modelidir. Orta uzunluktaki saçlara sahip iseniz bu tip bir topuzu tel tokalar yardımı ile kolaylıkla yapabilir ve günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Takı ve saç aksesuarları ile de bu tip bir topuzu daha şık bir hale de getirmeniz mümkün.

Abiye Dağınık Topuz Modeli

abiye daginik topuz
dağınık abiye topuz

Abiye stiller için de bu tip topuzları tercih edebilirsiniz. Böyle topuzları abiye hale getirmek için maşalı topuz modellerini tercih etmek ve saç çiçekleri veya saç boncukları kullanmak yeterli olacaktır. Aynı zamanda daha çok tepeden modeller uygun olacaktır.

Kolay Dağınık Topuz

kolay daginik topuz
kolay dağınık topuz

Yukarıda oldukça kolay yapılabilecek tarzda bir topuz modeli görüyorsunuz. İnce bir lastik topa ile topladığınız saçınızı, tel tokalar yardımı ile dağınık biçimde toplayarak rahatlıkla bu tip bir topuz elde edebilirsiniz. Son dönemde çok kullanılan bu tip saç küpeleri de topuzunuzun görüntüsünü destekleyecektir.

Tepeden İkili Dağınık Topuz

tepeden ikili topuz
tepeden ikili topuz

Yukarıda gençler arasında son dönemde en çok kullanılan tepeden ikili topuz modelini görüyorsunuz. Evde kolayca yapabileceğiniz bir topuz modeli. Bu topuzu yaparken tel toka ve lastik tokaya ihtiyacınız olacak ve tabiki düzgün ayırmak için bir tarak da size çok yardımcı olacaktır. Saçlarınızı ayırdıktan sonra dilediğiniz yerden toplayarak tel toka yardımı ile topuzunuzu yapabilirsiniz. Saç spreyleri ile de saçınızı sabitleyerek kullanabilirsiniz.

Dağınık Topuz Saç Modelleri

ozel gunler icin saginik topuz
çiçekli dağınık topuz

Burada da çiçek ile desteklenmiş bir dağınık şekilde toplanmış topuz modeli görüyorsunuz. Bu topuz modelini çiçekli veya çiçeksiz kullanabilir ve özel günleriniz için değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda günlük hayatınız için de bu tip topuzların daha az maşalanmış halini kullanmanız mümkün.

Kıvırcık Saç Dağınık Topuz

kivircik sac daginik topuz
kıvırcık saç için dağınık topuz

Kıvırcık saçlar her ne kadar her şekle girmeyen saçlar olarak bilinse de aslında topuz konusunda son derece avantajlıdır. Kendinden hacimli olan bu saçları yalnızca tel tokalar yardımı ile ister kısa olsun ister uzun olsun rahatlıkla topuz yapmanız mümkün. Bu tip topuzları özellikle de günlük hayatınızda hızlıca yaparak kullanabilirsiniz. Bu yüzden de kıvırcık saçlar düz saçlara göre topuz konusunda daha avantajlıdır demek yanlış olmaz.

Yarım İkili Topuz Modeli

yarim ikili topuz
yarım ikili topuz

Yukarıda yine genç hanımlar tarafından çok tercih edilen ve son dönemde çokça moda olan bir topuz modeli görüyorsunuz. Bu tip tepeden ikili topuzlar marjinal saç renklerinde gördüğünüz gibi oldukça şık görünüyor.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır? Adım Adım Resimli Anlatım

Şimdi sizlere günlük hayatta kullanabileceğiniz ve evinizde kendi imkanlarınız ile rahatlıkla yapabileceğiniz dağınık topuz modelinin yapılışını anlatacağım. Bu adımları sırayla uyguladığınızda saçlarınız da yeterli uzunlukta ise bir sorun yaşamayacağınızı umuyorum.

daginik topuz yapilisi
evde kolay topuz yapımı
  1. İlk olarak saçlarınızı arkadan iki eşit parçaya ayırın. Bunun için iki adet aynadan faydalanabilir veya birinden yardım alabilirsiniz.
  2. Ellerinizle iki parçadan oluşan saçınıza bir düğüm atın.
  3. Attığınız düğümü bir tel toka yardımı ile tutturun.
  4. Sonra bu düğüm üzerine bir düğüm daha atın.
  5. Bu düğüm işlemini artık yapamayana dek saç uzunluğunuza göre tekrarlayın.
  6. Kalan kısa parçaları saçınızın kenarlarına tel tokalar yardımı ile iyice sabitleyin.
  7. Saç spreyi ile saçınızı sağlamlaştırabilirsiniz.
  8. Özellikle düz ve kaygan saçlara sahip iseniz mutlaka sprey kullanın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü