Yumurta Akı Maskesinin Cilt Üzerindeki Etkileri

yumurta akı maskesi
yumurta akı maskesi

Yumurta Akı Maskesinin Cilt Üzerindeki Etkileri

Yumurta yüksek protein içeriyor ve yumurta akının cildi sıkılaştırma, gözenekleri daraltma ve fazla yağı atmak, yağla tıkanmış gözenekleri arındırma gibi birden fazla faydası bulunmakta. Yumurta akı tarifini cildinize uygulayarak ve uygulanan maskeler düzenli bir şekilde tekrar edildiğinde, cildi siyah noktalardan, sivilce ve hatta sivilce lekelerinden, fazla yağdan temizler ve daha sağlıklı bir cilt olmasını sağlar.

Cilt sıkılaştırmak için yumurta akını kullanarak sadece cildi sıkılaştırmakla kalmayarak, aynı zaman da siyah noktalardan, sivilce ve sivilce lekelerine ve ciltteki fazla yağa karşı büyük bir savaş verir.

yumurta akı maskesi
yumurta akı maskesi

Sivilcelere Karşı Yumurta Akı Maskesi:

1 yumurtanın beyazını köpürene kadar karıştırın. Cilt tipiniz yağlı ise yumurta akına bir kaç damla limon ilave edebilirsiniz. Maskeyi tüm yüzünüze eşit miktarda uygulayıp 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Ardından nemlendiriciyle sonlandırın. Yumurta akı maskesinin tam etkisini görebilmeniz için hafta da bir ya da en fazla 2 kere tekrar edebilirsiniz.

Kırışıklık Giderici Yumurta Akı Maskesi:

Yumurta akını cildinizdeki zamanın vermiş olduğu kırışıklıklar için de kullanabilirsiniz Bunun için de 2 yumurta akını yine köpürene kadar karıştırın. Sonrasında yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak yüzünüze uygulayın. Ortalama 30 dakika kadar yumurtanın yüzünüzde kurumasını bekleyin ve sonrasın da soğuk suyla yüzünüzü yıkayıp havluyla kurulayın.

yumurta akı maskesi
yumurta akı maskesi

Genişleyen Gözeneklere Karşı Yumurta Akı Maskesi: 

2 yumurta akına bir limonun yarısı kadar limon suyu ve 1 yemek kaşığı sirke ekleyin ve karışım köpürünceye kadar karıştırın. Yumurta akı maskesini yüzünüze eşit miktarda dağıtarak boynunuza kadar uygulayın. Göz çevresine sürmekten kaçının. Yumurta akı maskesi yüzünüzde ortalama 10-15 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Çünkü soğuk su gözenekleri sıkılaştırıyor. Temiz bir havluyla yüzünüzü kurulayın ve sonrasında nemlendirici sürerek gözenek sıkılaştırıcı cilt bakımını tamamlayın.

 

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü