Yağlı, Kuru ve Karma Cilt Tipleri için Bakım Önerileri

featured
Yağlı, Kuru ve Karma Cilt Tipleri için Bakım Önerileri, cilt bakımı, bakım, cilt, güzellik, cilt tipi, cilt tipi için, cilt tipleri, yağlı, kuru, karma, bakım önerileri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yağlı, Kuru ve Karma Cilt Tipleri için Bakım Önerileri

Bakım güzelliğin temel taşıdır. Makyaj yapmak, pahalı ürünler kullanmak, çok çok süslenmek bakım demek değildir. Bakım öncelikle, temiz olmaktır. Bakımlı olmayan bir ciltte, makyaj da istenilen sonucu vermeyecektir. Yağdan, kirden arındırılmamış sivilceli, pütürlü bir cilt, makyajla birleştiğinde daha da kötü duracak, cilt için de sağlıklı olmayacaktır. Doğru bakım ise; doğru bilgiyle ve doğru ürünlerle mümkündür. Cilt tipini bilmek, doğru bakımın olmazsa olmazıdır.

Yağlı Ciltler İçin Öneriler

Bazı ciltlerin yapısı yağlıdır. Bu cilde sahip olanlar, günlük cilt temizliğine önem vermeli, makyaj ve kişisel bakım ürünlerinde su bazlı olanları tercih etmelidirler. Yanlış bakımdan veya hiç bakım yapılmamasından kaynaklı yağlı ciltler ise; öncelikle cildin de bir bakım istediğini bilmeli, önem vermelidir. Günün sonunda cildi makyajdan arındırmak, ağır ve sert olmayan ürünlerle temizliğini yaptıktan sonra uyumak, cilt bakımı için şarttır. Yağlı fondötenler kullanmamak yağlı ciltler için çok önemlidir. Yoğun yağ içermeyen, yağlı ciltler için tasarlanmış ürünler, yeteri kadar su tüketimi, sabah ve akşam cilt temizliği, uygun malzemelerle cildi nemlendirmek yağlı cilde sahip olanlar için uygun bakımlardır.

Kuru Ciltler İçin Öneriler

Kuru cildin avantajı, çok fazla sivilce üretmemesi, en temel ihtiyacı ise nemdir. Kuru cilde hem içeriden, hem de dışardan nem kazandırmak çok daha kesin ve hızlı sonuç verecektir. Günlük en az 1 buçuk 2 litre su içmek, cildi içeriden nemlendirmek için yeterlidir. Dışardan nemlendirmek için ise doğal yağlardan oluşan nemlendiricileri düzenli şekilde kullanmak gerekir. Uyumadan önce cildi uygun malzemelerle, sert sabunlar kullanmadan arındırıp nemlendirici kullanmak gerekir. Özellikle kışın nemlendirici kremler kullanmadan dışarı çıkmamak, kuru cilt yapısına sahip olanların dikkat etmesi gereken hassas bir noktadır.

Karma Ciltler İçin Öneriler

Çene, burun ve alın kısmı yağlı, yanak kısmı kurudur. Bu cilt tipi için de su oldukça önemlidir. Sabah ve aksam gereken cilt temizliğini yapmak, kirlerden arındırmak yağlanmayı, buna bağlı olarak da sivilceyi azaltacaktır. T bölgesi için su bazlı ürünler kullanmak, yanak bölgesine ise biraz daha yağlı olanları tercih etmek uygun olacak, dengeyi sağlayacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü