Kapat

Tıkanmış Gözenekleri Tek Bir Adım İle Temizleyin

Anasayfa
Cilt Bakımları Tıkanmış Gözenekleri Tek Bir Adım İle Temizleyin
ABONE OL

Tıkanmış Gözenekleri Tek Bir Adım İle Temizleyin

Cilt ve saç üzerindeki küçük gözenekler  cildi temiz ve sağlıklı tutmakla sorumlular. Yağ bezleri üstünde yer edinen gözenekler doğal bir yağ salgılar. Gözenekler bu yağı derlemek ve aynı zamanda ölü deri hücrelerini arındırmaya, uzaklaştırmaya yardımcı olur.

Eğer gözenekler tıkanmış ise yağ bezleri bu ölü hücrelerinden kurtulamadığı gibi artmasına da neden olur. Gözenekler kir, bakteri ve diğer yağlar ile tıkanabilir.  Peki tıkanmış gözenekleri nasıl temizleriz? Sorusunun cevabına gelecek olursak işte tıkanmış gözenekleri temizlemenin yöntemleri..

Deniz Tuzu + Bal İkilisi Karışımı ile Gözeneklerinizi Temizleyin

Deniz tuzu, yağ üretimini dengeleyen, ölü deri hücrelerinin gidermesine ve hücre yenilenmesinin hızını arttırmaya faydaları oluyor. Magezyum, kalsiyum, sodyum ve potasyum bakımından oldukça zengin olan bir çok maden ve besin maddesi içeriyor. Çokça bahsettiğimiz bal ise iyi bir nemlendirici özelliği taşıyor cildimiz için. Tüm bunları yaparken hem peeling etkisini arttırıyor hem de cildinizi nemlendiriyor. Cilt bakım rutininize eklemeniz gerekecek bir bakım tarifi olacak kadar değerli ikili.

Malzemeler: 

2 çay kaşığı deniz tuzu

4 çay kaşığı organik bal

Hazırlama ve Uygulama: 

İki malzemeyi verilen miktarlarda karıştırdıktan sonra öncesinde temizlemiş hatta yüzünüzü buhar uygularsanız gözeneklerin iyice açılmasını sağladıktan sonra yapacak olduğunuz peeling normal olarak yaptığınız peelingten en az 2 kat daha başarılı sonuç verecektir. Karışımı yüzünüze sürün ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Karışımı yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bekletin ve sonrasında durulayın. Bu karışımı haftada 2 kere tekrar etmenizi öneririz.

 

Bayan Güzellik


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir