Ten Rengine Göre Kalıcı Makyaj İpuçları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ten Rengine Göre Kalıcı Makyaj İpuçları

Özellikle, sosyal medyada büyük bir popülariteye ulaşan makyaj uygulamaları, güzellik dünyasını şekillendirmeye devam ediyor. Ancak, her uygulama kişi için uygun değildir ve birçok belirleyici, uygulamaları özelleştirilebilir kılar. Bu noktada kişilerin yaşları, yüz özellikleri ve hatta çalışmalarının yanı sıra ten rengi, özellikle kalıcı makyajda uygulamada önemli rol oynamaktadır.

Kontur Makyajı Eğitmeni Ergül Keskin, en popüler kontur makyajı uygulamalarının cilt rengine göre nasıl belirlenmesi gerektiğini açıklıyor.

En yaygın kalıcı makyaj uygulamaları nelerdir?

Kaş konturu ve dudak, eyeliner konturu en çok tercih edilen uygulamalardır.

Kaş Çevresi: Kaş bölgesindeki derinin alt tabakasındaki renk pigmentleri işlenerek yapılan işlem, yüze uygulanan ön çizim ile başlar. Doğal pigmentler daha sonra tek kullanımlık steril bir mikro iğne yardımıyla bölgeye uygulanır. Kaş konturları, tedavi edilecek alanın yoğunluğuna ve kaşın şekline bağlı olarak 1,5 ila 2 arasında değişir, sadece yüzünde en uygun kaşı oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda uzun süreli dayanıklılık sağlar.

Eyeliner Kontur: Doğal boyaları göz kapaklarına ve gözaltına alma işlemi olarak adlandırılır. Bazen keskin ve doymuş bir eyeliner çizgisi oluşturulurken, aynı zamanda daha basit ve zarif bir görüntü oluşturan bir dipliner çizgisi oluşturulur.

Dudak Konturu: Kontur makyaj cihazları ve bitkisel boyalarla yapılan dudak ve kontur dudaklarına kontur verilen addır. Cildin yardımı ile tamamen kişiselleştirilmiş steril iğneler 0.3 – 0.5 milimetre altına organik kalıcı boyaların işlendiği bu yöntemde amaç, dudağa tekrar form kazandırmak, dolgun göstermek ve dudak hattını belirginleştirmektir.

Esmer Ten için Makyaj

Cilt tonunuz, yukarıda belirtilen tüm kontur makyajı uygulamalarında ten renginizi göz ardı etmemelidir. Bu noktada, ilk önce saç renginiz devreye girer. Kaşların konturuna sahip olmak istiyorsanız, kaşınızın rengi saçınızla uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde, bu uyumsuzluk yüzünüzün solgun ve cansız görünmesine ve yaşınızın daha büyük görünmesine neden olabilir. Özellikle kıl tonundan daha açık tutulan kaşın rengi yorgun bir görünüm yaratıyor. Kaşlara ek olarak, eğer esmerler dudağın konturunda doğal bir görünüm elde etmek isterlerse, dudak renginin bir tonuna açık veya koyu bir rengi tercih etmelidirler.

Buğday ve Açık Ten için Makyaj

Açık tenli insanlar tarafından en sık duyulan sorulardan biri today Bugün solgun mu görünüyorsun? Açık. Bu sorunları önlemek ve daha canlı bir yüz elde etmek için kalıcı makyaj uygulamaları oldukça pratiktir. Net bir cildiniz varsa, kontur makyaj uygulamaları yaptığınız kadar doğallıktan uzaklaşmamalısınız. Çünkü ten rengine uymayan aşırı koyu renkler hem yapay hem de estetik olmayan bir görünüm yaratacaktır. Bu noktada, açık teninizle birlikte kaş çevresi varken görsel bütünlük sağlamak için doğal kahverengi tonlar seçilmelidir. Saçlarınız çok açıksa kaşlarınız bir veya iki ton koyu olabilir. Dudak rengine, mercan, şeftali ve pembe tonlarına canlılık katar. Ek olarak, eyeliner konturlarını yaparken, doğallık nispeten ince ve kahve benzeri renklerle korunabilir.

Kontur Makyajı Eğitmeni Ergül Keskin

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü