Fondöten Makyajını Kötü Gösteren 4 Yanlış

featured

Fondöten Makyajını Kötü Gösteren 4 Yanlış

Doğru makyaj, kusursuz görünümün anahtarlarından biridir. Bununla birlikte, makyaj sırasındaki bazı basit hatalar, istediğiniz görüntüye sahip olamamanıza neden olur. Fondöten sürme aşamasındayken yapacağınız bazı yanlışlar, tüm makyajın kötü görünmesine sebep olabilir. İşte, fondöten makyajını kötü gösteren 4 yanlış

1. Nemlendirici kullanmamak

Fondöten uygulamadan önce cildinizi nemlendirin. Bu işlem, fondöteninizin cildinize yayılmasını, kalıcı ve doğal olmasını sağlar.

Makyajınıza başlamadan önce cildinizi nemlendirin. Nemlendiriciyi uyguladıktan hemen sonra fondöten uygulamayın. Aksi takdirde, iki tabaka üst üste gelir ve temel cilt üzerinde oturmaz.

Nemlendiricinizi sürdükten sonra birkaç dakika bekleyin, sonra fondöteninizi uygulayın.

2. Nazik Olmamak

Fondöten uygularken cildinize mümkün olduğunca hassas davranın. Ürünü cildinize hareket ettirdiğinizde sertçe hareket ettirmek, sağdan sola doğru esnetmek için vakfın temelini eşit olarak dağıtmak eskimeye neden olur.

Kullanırken bir fırça veya güzellik karıştırıcısı edinin. Ürüne cildinizle hafifçe dokunun.

3. Makyaj Ürünlerin Temizliğini İhmal Etmek

Makyaj sırasında kullanılan kirli malzemeler yapılan en büyük hatalardan biridir. Makyaj fırçalarınız veya süngerleriniz kirliyse kullanmayın.

Makyaj süngerleri bakteri üreten ürünlerden biridir. Düzenli olarak temizlenememesi önemli cilt problemleriyle sonuçlanır.

4. Gereğinden Fazla Fondöten Sürmek

Ekstra fondöten daha yoğun bir kapanma etkisi olacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Aşırı fondöten, ürünü cilde yaymayı zorlaştırır ve yapay bir görünüme neden olur.

Yoğun bir kaplama istiyorsanız, temeli iki veya üç kez ince tabakalarla kaplayabilirsiniz. Cildinize ince bir tabaka koyun, bekleyin. Ürünün cilt üzerinde oturmasını bekledikten sonra, ince bir kat uygulayın. Daha sonra sabitleme tozu kullanarak makyajınızın dayanıklılığını arttırın.

Öte yandan, fondöten uygularken sadece yüzünüze değil aynı zamanda boyun bölgenize de uygulayın. Ürünü yalnızca çene çizgisine kadar sürmek maskeye benzer bir görünüme neden olur.

Bayan Güzellik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü